Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:11
Reklama

Zamość: Zakupy dla seniora

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie wspólnie z Zamojskim Centrum Wolontariatu pomaga seniorom zagrożonym COVID-19. Z pomocy nie skorzystają jednak wszyscy.
Zamość: Zakupy dla seniora

Program "Wspieraj Seniora" jest przeznaczony do osób liczących siedemdziesiąt i więcej lat. W wyjątkowych sytuacjach mogą z niego skorzystać osoby poniżej 70 roku życia. Z pomocy wyłączone są osoby objęte usługami opiekuńczymi. Wsparcie polega na bezpłatnym dostarczeniu zakupów (artykuły spożywcze i środki higieny osobistej) przez wolontariuszy. Senior pokrywa koszty zakupów. Zakupy dokonywane są od poniedziałku do piątku. 

Co musi zrobić senior?

1. Seniorze, zadzwoń na infolinię 22 505 11 11. Podczas rozmowy zgłoś, że zostajesz w domu, zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś.

2. Zadzwoni do Ciebie pracownik MCPR i zweryfikuje dane. Podaj datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Pracownik zweryfikuje i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda numer kodu identyfikacji, który jest Twoim numerem zgłoszenia na infolinii. ZAPISZ NUMER KOD. Pamiętaj! Zapisz nr telefonu do MCPR.

3. Przychodzi do Ciebie osoba wyznaczona przez MCPR (wolontariusz), podaj swój numer zgłoszenia, który jest kodem identyfikacji wolontariusza. Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń do MCPR-u.

4. Przekaż wolontariuszowi listę zakupów i fundusze na ich zrealizowanie. Wolontariusz zrobi niezbędne zakupy, dostarczy je wraz z paragonem oraz resztą z pobranej gotówki.

5. Usługę kończy telefon pracownika MCPR, który kontaktując się z Seniorem, upewni się, że wszystko zostało zrealizowane poprawnie.

Podczas kontaktu noś maseczkę, zachowaj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama