Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:58
Reklama

Ksiądz zakażony koronawirusem jest z diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa jest kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej – poinformował ks. Michał Maciołek, rzecznik kurii w Zamościu.
Ksiądz zakażony koronawirusem jest z diecezji zamojsko-lubaczowskiej

W komunikacie, który dotarł do naszej redakcji napisano:

 

"Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa jest kapłanem diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Od kilku dni przebywał w szpitalu, gdyż leczył się na chorobę płuc. Ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Gdy poczuł się chory, liturgię w jego zastępstwie sprawował inny kapłan. Wirus wykryto 18 marca. Sytuacja w parafii jest pod kontrolą służb sanitarnych. Opieka duszpasterska w koniecznych przypadkach zapewniona jest przez księży z sąsiednich parafii. Przestrzegane są wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Proszę o modlitwę w intencji naszego Księdza oraz wszystkich osób zarażonych koronawirusem.

Wcześniej rzeczniczka wojewody lubelskiego informowała o tym, że jeden z trzech potwierdzonych dzisiaj przypadków zakażenia dotyczy mieszkańca powiatu chełmskiego. Później, gdy wiadomo już było, że ta osoba to ksiądz, Agnieszka Strzępka wydała w odniesieniu do tego pacjenta komunikat:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie podejmuje działania przeciwepidemiczne i ustala kontakty osób z najbliższego otoczenia pacjenta. Pacjent w ostatnim czasie był hospitalizowany w szpitalu w Chełmie z powodu zapalenia płuc. Szpital wdrożył procedury i działania przeciwepidemiczne, a Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie jest w stałym kontakcie z Pielęgniarką Epidemiologiczna, Pielęgniarką Naczelną i Dyrektorem szpitala".

Duchowny jest księdzem parafii w Białopolu niedaleko Chełma, należącej jednak do diecezji zamojsko-lubaczowskiej i dekanatu Hrubieszów-Północ.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mm 22.03.2020 12:40
kto był pacjentem O , od którego Ksiądz zaraził się? Czy już ustalono?

Anonim 19.03.2020 20:10
Z jakiej jest parafii ?

Aaaa 19.03.2020 23:03
Z Białopola

Ja 20.03.2020 08:00
Przeciez pisze Białopole

Pol-Anonim 19.03.2020 18:37
Raczej leczono księdza całkiem niepotrzebnie na zapalenie płuc. Podano kilka antybiotyków, które jeszcze bardziej osłabiły jego odporność.Życzę zdrowia księże proboszczu...

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama