Szczepienia przeciw COVID-19. Poseł Zawiślak przeciw segregacji

  • 04.01.2022, 06:06
  • Leszek Wójtowicz
Szczepienia przeciw COVID-19. Poseł Zawiślak przeciw segregacji
Ośmioro posłów PiS zgłosiło sprzeciw wobec przepisów, które pozwalają przedsiębiorcom na weryfikację, czy klient jest zaszczepiony na COVID-19. Politycy, wśród których jest zamojski poseł Sławomir Zawiślak, zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne uchylenie części przepisów rozporządzenia.

Grupa posłów, wśród których – oprócz Sławomira Zawiślaka – jest też posłanka Teresa Hałas spod Izbicy w pow. krasnostawskim (oboje należą do założonego przez członków klubu PiS Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu), po raz kolejny próbuje doprowadzić do zniesienia naruszających sferę praw i wolności człowieka restrykcji w związku z koronawirusem. Na początku grudnia – w imieniu całej grupy posłów – Anna Maria Siarkowska i Sławomir Zawiślak rozmawiali w tej sprawie z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim, a obecnie – jak poinformowała pod koniec grudnia Interia – zwrócili się z pismem do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne uchylenie przepisów rozporządzenia z 6 maja ub. roku umożliwiających przedsiębiorcom weryfikację statusu szczepiennego ich klientów, np. w hotelach.

Nie dzielić Polaków

Podobna batalia toczy się w związku z ustawą autorstwa posła Czesława Hoca, która pozwala pracodawcy na weryfikację szczepień swojego pracownika (projekt umożliwia skierowanie na pracę zdalną lub jej reorganizację dla niezaszczepionych).

– Jako poseł, podczas ślubowania poselskiego, zobowiązałem się do poszanowania konstytucji i wolności obywatelskich – powiedział nam poseł Zawiślak. – W swojej pracy godzę realizację programu Zjednoczonej Prawicy z obowiązkiem dbałości o interes narodowy, respektowanie konstytucyjnych praw i wolności obywateli RP. Reprezentuję grupę posłów, którzy występują przeciwko niezgodnej m.in. z Konstytucją RP segregacji sanitarnej Polek i Polaków. Nie wolno dzielić społeczeństwa. Polacy tylko będąc narodem zjednoczonym, mogą pokonać wszelkie problemy.

Czy jest pan przeciwnikiem szczepień? – pytamy.

Co odpowiedział poseł? Przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ad1111
Ad1111 13.01.2022, 09:02
100 tys. zmarłych na cowid, drugie tyle na inne choroby bo nie było miejsca w szpitalu, ale nic nie róbmy. Jakim trzeba być ograniczonym człowiekiem żeby tego nie widzieć, jakim złym człowiekiem trzeba być aby mieć śmierć i choroby i nych ludzi gdzieś...???
Polak
Polak 13.01.2022, 18:22
Człowieku idź do psychologa i przestań panikować.
globi
globi 11.01.2022, 23:36
Miałem okazję rozmawiać z Panem Zawiślakiem. Już rok temu nie pasował mi do formacji, którą reprezentuje. Człowiek skromny, rzeczowy, popiera inicjatywy oddolne dwoma rękami. Teraz ma odwagę, w tym kotle, stanąć przeciwko segregacji. Gość, który zasłużył na mój głos. Wielu zmieniło by o nim zdanie gdyby poznało go bliżej. To człowiek z ludu, prosty a nie prostak.
Wyborca
Wyborca 05.01.2022, 17:13
Nie wiem ja szanuje Pana Zawiślaka za pomoc prawną, której mi udzielił. Jedyna osoba, która mi pomogła po mimo tylu bezpłatnych prawników co porobili sobie kancelarie prawnicze i staże na koszt urzędów miasta i gmin!!!!!!
Wyborca PiS
Wyborca PiS 05.01.2022, 07:20
Panie Pośle czy jest Pan przeciwny segregacji np. na palących i niepalących i innym, Jeżeli jest Pan za dalszą segregacją to niech Pan wytłumaczy dlaczego jedna segregacja jest Ok a inna be ?
Archiwista  tajemnic
Archiwista tajemnic 10.01.2022, 19:29
A czy jestes przeciwko homofobom jak marszałek senatu u Papierza oferuje pomoc w walce z nwm depopulacją Europy? Zasili nasienie społeczeństwa Europy. Tetryk i ktoś komu stanowisk zabrania zaczną walczyć z niżem demograficznym w Europie hahahah. Ciekawe jak nasz marszałek senatu wspomoże niż demograficzny ? Odda nasienie dla potomnych ? to na Norwegie tam mają lodówki a nie na Watykan. Tam tylko zarchiwizuje to i bez udostępnienia
TkJP
TkJP 04.01.2022, 20:56
Panie pośle ja bym bardzo prosił aby zainteresowaał się pan może oddziałem pedriatycznym szpitala w Zamościu, szalejąca drożyzną brakiem długoletnich umów z Rosją na dostawy gazu, ktore maja np Węgrzy, długimi wieloletnimi kolejkami do lekarza specjalisty w Zamościu i Lublinie.....problemów jest naprawdę dużo żal ze ich PAN nie widzi, a może z szacunku do wyborców zrezygnuje pan z ostatnich podwyżek poselskich i przeznaczy je pan na wsparcie lokalnej służby zdrowia
kmicic
kmicic 04.01.2022, 19:55
chorowałem na Covid, ale już wtedy i teraz byłem na to dobrze przygotowany, radzę każdemu dobrze się przygotować, generalnie w Polsce tragedią jest to, że nie ma spójnej metody leczenia, nie daj Boże trafić do polskiego szpitala, lekarze boją się w obawie przed odp. dyscyplinarną przepisywać amantadynę (robią to po cichu), kolejne szczepienia powodują kolejne mutacje wirusa i jaki mamy efekt, druga, trzecia, czwarta dawka przypominająca itd, ile organizm człowieka jest w stanie wchłonąć dawek szczepionek? poza tym okazuje się, ze kolejne mutacje są odporne na szczepionki, grypa hiszpanka wygasła po roku a my teraz będziemy w nieskończoność żyć w niepewności
BartoszOslo
BartoszOslo 04.01.2022, 14:00
Chorują i zarażają zaszczepieni i nie zaszczepieni w Norwegii zdjęli wszelkie restrykcje i żyją a w Izraelu gdzie najwięcej zaszczepionych pandemia skończę już ta blazenade ludzie inteligentni tego nie kupią wiadomo że jest choroba ale jest wylbrzymiona
Waaldek
Waaldek 04.01.2022, 11:52
Koronaswirus to kit
okawango
okawango 04.01.2022, 09:52
Taki sam mundry jak cały PIS
Obywatel
Obywatel 04.01.2022, 09:29
Rozumiem, że dbając o nasze wolności poseł Zawiślak zagłosuję za komisją śledczą w sprawie Pegasusa? Bo jak głosował za lexTVN to nas wolności wyboru telewizji niezależnej od władzy pozbawiał.
Ja
Ja 04.01.2022, 09:29
Brawo, jakby zaczęli leczyć to w szpitalach byłyby pustki. A dlaczego amantadynę zablokowali? Nie byłoby chorych i teatrzyk by się skończył. A tak ludzie umierają bo ktoś kasę zarabia
XYZ
XYZ 04.01.2022, 08:57
Dlaczego Pan Poseł nie uda się jako wolontariusz na oddział COVID-owy, jak bohater bez maseczki, bezinteresownie, bez segregacji. Można wykorzystywać strach i obawy ale,żeby robić sobie karierę polityczną ...
Zamościanka
Zamościanka 04.01.2022, 13:38
XYZ - chorowałam 2 razy, tragedii nie było, choć trwało to prawie 3 tygodnie. Trzeba uważać ale nie robić paniki. Żyć tak jak by to była grypa.
XYZ
XYZ 04.01.2022, 20:47
Zdrowia życzę,było zbyt wiele pogrzebów wśród moich przyjaciół i znajomych, więc proszę nie pisać głupstw o nieszkodliwości i grypie
Cbo
Cbo 04.01.2022, 07:24
Pan poseł szczepic sie nie musi ale maseczke powinien nosic
Polak
Polak 04.01.2022, 13:40
Maseczka nic nie daje. Chorują ludzie, którzy w domu siedzą i z nikim się nie spotykają. Ludzie z dobrą odpornością dają radę, inni muszą się trochę pomęczyć i tyle. Na powikłania grypowe zawsze ktoś umierał, jeśli się zaniedbał
ha tfu!
ha tfu! 06.01.2022, 13:39
polak robak zna się na wszystkim i patryjotą też jest. "Inni muszą się trochę pomęczyć i tyle", szkoda, że z tobą. Nie spodziewałem się po tobie żadnej inteligencji i w tej materii.

Pozostałe