Nielisz: Będzie dom dla niepełnosprawnych (TYLKO W GAZECIE)

  • 07.04.2021, 08:00
  • wd
Nielisz: Będzie dom dla niepełnosprawnych (TYLKO W GAZECIE) Fot. Aleksandra Warchoł Za 2 lata w tym miejscu słońce zaświeci dla niepełnosprawnych.
Za 1,5 roku w Ujazdowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy Nielisz. Dziewięć osób będzie mogło tam zamieszkać i się usamodzielnić, a ośmioro ma dojeżdżać codziennie na zajęcia.

Na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego samorząd gminy Nielisz pozyskał ponad 2, 3 mln zł ze środków Funduszu Solidarnościowego z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Do tego Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych przekaże ponad 4 mln zł na utrzymanie COM-u przez 5 lat. Rocznie ma ono kosztować ok. 860 tys. zł. W sumie więc gmina Nielisz na tę wielką inwestycję dostanie 6 mln 600 tys. zł.

 – Projekt zakładający powstanie COM-u został najpierw zaakceptowany przez wojewodę, dopiero po tej weryfikacji był rozpatrywany wyżej. Dostaliśmy pieniądze jako jedyni na Lubelszczyźnie i jako jedna z pięciu gmin w Polsce. Tym bardziej się cieszymy. Do budowy gmina nie dołoży nic. Do utrzymania też nie – chwali się wójt Adam Wal.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mikołaj
Mikołaj 20.04.2021, 10:58
Brawo Gmina Nielisz!!!

Pozostałe