Strażacy z Tarnawatki mają wielkie serce

  • 26.03.2021, 09:00
  • ak
Strażacy z Tarnawatki mają wielkie serce Fot. OSP Tarnawatka/facebook.com
Gdyby stworzyć mapę naszego regionu z zaznaczonymi miejscami, w których stanęły serca na plastikowe nakrętki, byłaby gęsto usiana znaczkami. Ostatnio taki właśnie pojemnik stanął przy siedzibie OSP w Tarnawatce. Druhowie chcą pomagać Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

 Inicjatorem całej akcji jest Ryszard Kopczyński, prezes OSP w Tarnawatce. Wielkie, metalowe, czerwone serce strażacy kupili sami i natychmiast przystąpili do zbiórki korków. Efekt jest naprawdę imponujący.

Napełnianie pojemnika nakrętkami był dla druhów bardzo ważny. Towarzyszyli im w tym wójt Piotr Pasieczny, a także Marek Pasieczny, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP.

Nakrętki przekazali strażakom mieszkańcy całej gminy, a w rozpropagowaniu zbiórki pomagali: Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, Urząd Gminy Tarnawatka, GOK w Tarnawatce. 

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe