Komarów-Osada: Bezpłatne badania dla pań w mammobusie

  • 28.02.2021, 07:02
  • ak
Komarów-Osada: Bezpłatne badania dla pań w mammobusie Fot. pixabay.com
Mieszkanki Komarowa-Osady oraz okolicznych miejscowości mają szanse już we wtorek, 2 marca skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Ambulans będzie tego dnia czekał na pacjentki na parkingu przy urzędzie gminy. Badania mają być prowadzone w godz. 8-15. Wystarczy przyjść. Dobrze jest wcześniej się zarejestrować telefonując pod nr: 723 351 002 i 723 351 003.

Nie są wymagane skierowania, a mammografia jest bezpłatna dla pacjentek w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii przez ostatnie 2 lata.

Jak podkreślają eksperci, mammografia pozwala wcześnie wykryć do 95 procent zmian, wynikających z nowotworu piersi. Niestety, w Polsce wciąż niewiele kobiet korzysta z profilaktyki. Statystyki wskazują, że na zaproszenia do udziału w programie bezpłatnych badań mammograficznych odpowiada zaledwie około 20 procent Polek.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe