Tomaszów Lubelski: Zmarł Bolesław Cisło

  • 11.09.2019, 07:03
  • wd
Tomaszów Lubelski: Zmarł Bolesław Cisło
23 sierpnia zmarł Bolesław Cisło – ceniony tomaszowski regionalista, honorowy członek Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. dra Janusza Petera, autor wielu publikacji o historii miasta i regionu. Miał 87 lat.

Bolesław Cisło urodził się w 1932 roku w miejscowości Kolonia Czartowiec (gm. Tyszowce). Był absolwentem LO w Tyszowcach, potem wydziału prawa UMCS w Lublinie.

Przez wiele lat pracował w administracji. Był m.in. kierownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Powiatowej Rady Narodowej w Tomaszowie Lubelskim, dyrektorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przewodniczącym Prezydium Powiatowej Rady Narodowej. Od 1966 r. był członkiem Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. dra Janusza Petera, a od 2012 roku jego honorowym członkiem. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe