Bełżec: W poniedziałek w dzień targowy... [ZDJĘCIA]
W Bełżcu ruszyło targowisko. To długo oczekiwana inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Od 7 kwietnia, w każdy poniedziałek (z przerwą na dni świąteczne), na placu targowym na Zagórze będzie można kupić m.in. odzież, tekstylia, świeże warzywa i owoce, wyroby wędliniarskie, ozdoby, karmę dla zwierząt oraz lokalne rękodzieła.
Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem wielu gości. Wójt Gminy Bełżec Mateusz Jarosz, inicjator przedsięwzięcia, przywitał licznie zgromadzonych mieszkańców oraz zaproszonych przedstawicieli władz. Towarzyszyli mu m.in. Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Członek Zarządu Powiatu Dariusz Czop, Dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Lubelskim Wiesław Bondyra i Gabriela Kurantowicz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego Aleksandra Wołoszyn Banaś, a także Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Bełżec Grażyna Komadowska wraz z radnymi.
Fot. Gmina Bełżec
![Międzypowiatowe Eliminacje do Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu [ZDJĘCIA] Międzypowiatowe Eliminacje do Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/30/sm-4x3-miedzypowiatowe-eliminacje-do-festiwalu-kapel-i-spiewakow-ludowych-w-kazimierzu-zdjecia-1774871349-4.jpg)
![Quo vadis, człowieku? Spektakl w reżyserii Marii Kozyry na deskach TDK [ZDJĘCIA] Quo vadis, człowieku? Spektakl w reżyserii Marii Kozyry na deskach TDK [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/30/sm-4x3-quo-vadis-czlowieku-spektakl-w-rezyserii-marii-kozyry-na-deskach-tdk-zdjecia-1774857867-44.jpg)
![Takie palmy brały udział w konkursie powiatowym w Bełżcu [ZDJĘCIA] Takie palmy brały udział w konkursie powiatowym w Bełżcu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/30/sm-4x3-takie-palmy-braly-udzial-w-konkursie-powiatowym-w-belzcu-zdjecia-1774872373-52.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze