Młodzieżowy Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie organizował XXVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki "Moje Boże Narodzenie". Wśród nagrodzonych w grupie gimnazjalnej znalazła się praca 13-letniej Martyny Kniaziowskiej z pracowni Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju.
Do wystawy zostały zakwalifikowane natomiast prace, które przygotowały Dominika Szubiak, Anna Szubiak, Martyna Bednarz, Weronika Mielnik i Anna Pędziwiatr.
Podopieczni Anny Świcy z Tęczowej Malarni uczestniczyło w wernisażu podsumowującym VI. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł” w MDK w Krasnymstawie. Laureatami zostało aż dwanaścioro wychowanków MDK w Biłgoraju. Praca 11-letniej Zuzanny Bielak została nagrodzona w kategorii 10-12 lat.
W kategorii 4-6 lat wyróżniona została praca 5-letniej Marietty Skalskiej, w kategorii 7-9 lat wyróżnienie otrzymał 7-letnia Adam Badaszek. A 12-letni Artur Kuszyński i 10-letnia Olga Goch to wyróżnieni w grupie 10-12 lat. W kategorii 13-15 lat jury doceniło pracę 13-letniej Martyny Bednarz, a wśród artystów najstarszych 16-letniej Magdy Czop. Kwalifikacje do wystawy otrzymały: Natalia Rusinek, Martyna Kniaziowska, Anna Pędziwiatr, Karolina Kaczor i Dominika Leńczuk.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze