Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 13:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Uczniowie ZSZiO laureatami Konkursu Pieśni i Poezji Rosyjskiej w Chełmie

Silną reprezentację wystawił Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na czwartą edycję Konkursu Pieśni i Poezji Rosyjskiej „Iskrzą się dni me jak maleńkie fale” organizowany przez Instytut Neofilologii PWSZ w Chełmie. Jedna z uczennic zajęła pierwsze miejsce, a jej szkolny kolega został wyróżniony.
Biłgoraj: Uczniowie ZSZiO laureatami Konkursu Pieśni i Poezji Rosyjskiej w Chełmie

Autor: Fot. ZSZiO Biłgoraj

Szkołę z Biłgoraja na konkursie w Chełmie reprezentowali:  Artem Polianskyi, Anastasiia Yatsyna, Oksana Savchuk, Anastasiia Khitron oraz Marta Voznenko. Wszyscy wypadli bardzo dobrze, ale jurorzy najwyżej ocenili występ Oksany, która pierwsze miejsce zajęła za recytację wiersza „Мне нравится, что Вы больны не мной”. Z kolei Artem zdobył wyróżnienie za utwór „Уж сколько их упало в эту бездну”.

Tegoroczny Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej dedykowany był twórczości Mariny Cwietajewej w 125 rocznicę jej urodzin. Wzięło w nim udział około  60 uczestników z 17 szkół średnich województwa lubelskiego. Jury oceniało artyzm i oryginalność, a także poprawność językową wykonania w kategorii śpiew oraz recytacja w języku polskim i języku rosyjskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama