Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:00
Reklama

Lekarz Roku z Tarnogrodu

Kapituła przy Zarządzie Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przyznała tytuł "Lekarza Roku" Romanowi Cichockiemu, kierownikowi NZOZ Przychodnia Lekarska w Tarnogrodzie. Laureat przywiózł do domu statuetkę Kryształowego Kolibra.
Lekarz Roku z Tarnogrodu

Dr Roman Cichocki otrzymał Kryształowego Koliba podczas krajowych obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbyły się 4 listopada w Nysie na Opolszczyźnie.

Laureat po ukończeniu w 1980 r. Akademii Medycznej w Lublinie rozpoczął pracę w biłgorajskim szpitalu i przychodni w Tarnogrodzie. Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Od 1988 r. pełni funkcję kierownika tarnogrodzkiej przychodni, która obecnie działa pod szyldem NZOZ Przychodnia Lekarska w Tarnogrodzie. Działa również w Kole Diabetyków w Tarnogrodzie, gdzie – w oparciu o wykłady przygotowane przez Porozumienie Zielonogórskie – prowadzona jest Tarnogrodzka Szkoła Cukrzycy. Dr Roman Cichocki sam prowadzi prelekcje oraz zaprasza innych specjalistów, którzy przybliżają mieszkańcom miasteczka i okolic problematykę schorzeń powiązanych z cukrzycą. Był inicjatorem akcji "Zdrowe miasto i gmina Tarnogród", w ramach której prowadzone były m.in. bezpłatne badania na zawartość cukru w organizmie, pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziom cholesterolu.

Tytuł "Lekarza Roku" został przyznany przez Kapitułę przy Zarządzie Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie na wniosek złożony przez mieszkańców Tarnogrodu oraz członków Koła Diabetyków z Tarnogrodu.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama