Na uroczystość podsumowania IX Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,To Twoja i moja historia…" do szkoły w Krynicach przyjechali zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele ze szkół powiatu tomaszowskiego: z Huty Dzierążyńskiej, Krynic, Lubyczy Królewskiej, Łaszczówki, Łosińca, Pasiek i Tomaszowa Lubelskiego.
Wydarzenie poprowadziły Aneta Stanisławek – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i nauczyciel Anna Parfin. Dyrektor przywitała obecnych i podziękowała za zainteresowanie konkursem. Wyniki, na które najbardziej czekano, ogłosiła Anna Parfin. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które wręczyli: w imieniu Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego – radny powiatu Leszek Kołodziej, wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski, dyrektor Aneta Stanisławek oraz wicedyrektor szkoły w Krynicach Anna Kochan.
Nagrodę specjalną „Grzmota” za pracę literacką otrzymał Oskar Hawryluk (SP Krynice). Wyróżnienia Wnuczki „Grzmota” w kategorii praca literacka zostały wręczone: Szymonowi Kłosowi (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelski), Lenie Chroń (SP w Krynicach) i Kajetanowi Kurzępie (SP w Krynicach); w kategorii utwór poetycki: Joannie Gozdek (SP w Pasiekach), Karolinie Krawczyk (SP w Lubyczy Królewskiej), Arturowi Kozickiemu (SP w Łosińcu); w kategorii praca fotograficzna: Anastazji Jasińskiej (SP w Krynicach), Mikołajowi Ozdobie (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim); w kategorii praca plastyczna: Cyprianowi Dżugajowi (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim).
PRZECZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lub.: Fundacja Parasol Roztocza świętuje 10-lecie! Codziennie zmienia na lepsze świat
Jury wyłoniło też laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. I tak spośród uczniów klas 4-6 za pracę literacką w formie opowiadania twórczego nagrodę główną Posła na Sejm RP otrzymał Szymon Kłos (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim). Nagrody organizatora uzyskali uczniowie z Krynic: Kajetan Kurzępa, Lena Chroń, Milena Szokało, Kinga Gałka i Małgorzata Kołodziej, a wyróżnienia: Zofia Darmochwał i Teresa Szelewicz.
W kategorii wiekowej klasy 4-6 za utwór poetycki nagrodę główną Wójta Gminy Krynice odebrał Artur Kozicki (SP w Łosińcu), nagrodę organizatora - Jagoda Sagan (SP w Krynicach), a wyróżnienie - Hubert Ciechaniewicz (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim).
Nagrodę główną Posła na Sejm RP za pracę fotograficzną zdobyła Anastazja Jasińska (SP w Krynicach), nagrody organizatora: Mikołaj Ozdoba (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim) i Ignacy Iskierka (SP w Krynicach).
PRZECZYTAJ: Gm. Krynice: Chwała bohaterom spod Zaboreczna
Cyprian Dżugaj otrzymał również nagrodę Wójta Gminy Krynice za pracę plastyczną. Nagrody organizatora trafiły natomiast do: Emilii Obdyrko (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim) i Julii Kowalskiej (SP w Krynicach).
W grupie starszych uczniów nagrody zdobyli: Karolina Krawczyk (SP w Lubyczy Królewskiej) – Nagroda Główna Posła na Sejm RP za utwór poetycki; Joanna Gozdek (SP w Pasiekach, Izabela Sachajko (SP w Krynicach), Hanna Nazarowicz (SP w Lubyczy Królewskiej) – Nagrody Organizatora w tej samej kategorii. Oskar Hawryluk (SP w Krynicach) otrzymał Nagrodę Organizatora za pracę literacką.
Poseł na Sejm RP za pracę fotograficzną nagrodził Nicolę Beńko. Nagrody Organizatora w tej kategorii powędrowały do: Magdaleny Kity (SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim) i Julii Kurzyńskiej (SP w Krynicach).
Wójt Gminy Krynice nagrodę główną za pracę plastyczną wręczył Marcie Sawie (SP w Lubyczy Królewskiej), a wyróżnienia: Nicoli Stopie (SP w Krynicach) oraz Bartłomiejowi Kobielarzowi (SP w Łaszczówce).
Pozostali uczestnicy konkursu dostali dyplomy i upominki.

![MON dofinansował strzelnicę wirtualną. Zobacz nową pracownię w Grabowcu [ZDJĘCIA] MON dofinansował strzelnicę wirtualną. Zobacz nową pracownię w Grabowcu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-mon-dofinansowal-strzelnice-wirtualna-zobacz-nowa-pracownie-w-grabowcu-zdjecia-1764937705-1.jpg)
![Mikołaj w asyście Śnieżynek rozdał już prezenty. Zawitał do PSONI w Tomaszowie Lub. [ZDJĘCIA] Mikołaj w asyście Śnieżynek rozdał już prezenty. Zawitał do PSONI w Tomaszowie Lub. [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-mikolaj-w-asyscie-sniezynek-rozdal-juz-prezenty-zawital-do-psoni-w-tomaszowie-lub-zdjecia-1764931059-0.jpg)
![Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął 72-latek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-z-1764922957-0.jpg)


![Podczas wycinki upadające drzewo uderzyło mężczyznę. Zabrany do szpitala śmigłowcem LPR [FILM] Podczas wycinki upadające drzewo uderzyło mężczyznę.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-podczas-wycinki-upadajace-drzewo-uderzylo-mezczyzne-zabrany-do-szpitala-smiglowcem-lpr-film-1764937114.jpg)
![Zespół Szkół w Grabowcu ma nowoczesną strzelnicę. To inwestycja za 140 tys. zł [ZDJĘCIA] Wirtualna strzelnica w Grabowcu.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zespol-szkol-w-grabowcu-ma-nowoczesna-strzelnice-to-inwestycja-za-140-tys-zl-zdjecia-1764938283.jpg)








![Z ostatniej chwili: Tragiczny wypadek w Wielączy. Na miejscu zginął mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn [ZDJĘCIA] 5 grudnia 2025. Wielącza. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-z-ostatniej-chwili-tragiczny-wypadek-w-wielaczy-na-miejscu-zginal-mieszkaniec-gm-szczebrzeszyn-1764922905.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze