W gminie Ulhówek, w okręgu obejmującym miejscowości Rzeplin i Rokitno, mandatu zrzekł się Lech Koper (KWW Wójta Łukasza Kłębka), który zdobył 66 głosów poparcia. Wybory uzupełniające Komisarz Wyborczy zarządził na 18 sierpnia. Mieszkańcy wybierali spośród dwóch kandydatów. Rywalami byli: były wójt Łukasz Kłębek (KWW Razem dla gminy), który w wyborach o reelekcję przegrał z Mariuszem Skorniewskim oraz jego niedaleki sąsiad Artur Chlewiński (KWW Artura Cholewińskiego). Kłębek wygrał 67 głosami w stosunku do 35, które oddano na Cholewińskiego. Uroczyste ślubowanie na radnego złożył podczas sesji 20 września.
CZYTAJ TEŻ: Ulhówek: Ma być bezpieczniej. Powstaje podstacja Zespołu Ratownictwa Medycznego
Wcześniej ślubowali nowi radni w gminach Łaszczów i Telatyn. Ich poprzednicy Stanisław Jaroń (gm. Łaszczów) i Marcin Wlaź (KWW Trzecia Droga) również pisemnie zrzekli się mandatu.
Do RM Łaszczowa dołączyła bezpartyjna Beata Ciołko z Zimna. Reprezentuje mieszkańców z okręgu obejmującego miejscowości Zimno, Zimno-Kolonia, Ratyczów od numeru 1 do 46.
Do RG w Telatynie dołączył Patryk Umer (KWW Dariusza Kozłowskiego). Ma reprezentować mieszkańców Kryszyna.
Mandaty radnej Ciołko oraz radnego Umera zostały przyznane bez głosowania z powodu zgłoszenia tylko jednego kandydata.

![Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA] Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/14/sm-4x3-kierujacy-toyota-dachowal-swiadkami-wypadku-byli-policjanci-pierwsi-ruszyli-na-ratunek-zdjecia-1778755383-0.jpg)
![Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA] Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/13/sm-4x3-oto-nasi-bohaterzy-kobiety-i-mezczyzni-z-osp-ktorzy-ratowali-puszcze-solska-zdjecia-1778676560-21.jpg)
![Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA] Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/12/sm-4x3-zamosc-ambulans-na-sygnale-zderzyl-sie-z-osobowka-4-osoby-zabrano-na-badania-zdjecia-1778592351-2.jpg)















Napisz komentarz
Komentarze