Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 15:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamojska komenda po rozbudowie. Będzie tu Oddział Prewencji Policji [ZDJĘCIA]

Lubelski garnizon Policji pochwalił się ukończoną już rozbudową Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Stworzono tam miejsca do pełnienia służby dla funkcjonariuszy nowo utworzonych zamiejscowych siedzib kompanii Oddziału Prewencji Policji w Zamościu i w Białej Podlaskiej.
Oddział Prewencji Policji w Zamościu
Oddział Prewencji Policji w Zamościu

Autor: Policja Lubelska

W ostatnich latach oprócz zadań ustawowych, czyli zatrzymywania przestępców, reagowania na wykroczenia, wspierania społeczności lokalnych, policjanci mierzą się z zapewnieniem bezpieczeństwa na wschodniej granicy w związku kryzysem migracyjnym oraz wojną w Ukrainie. Zadania, które stanęły przed polską Policją, zostały rozszerzone zatem o konieczność działań zmierzających do zachowania bezpieczeństwa na terenach przygranicznych.

PRZECZYTAJ: Zamość: Na przejściu dla pieszych potrąciła kobietę poruszającą się hulajnogą

- Oddziały Prewencji Policji realizują szereg działań związanych m.in. z ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przywracaniem porządku w przypadku zbiorowego naruszenia prawa. Policjanci  OPP biorą udział w zabezpieczaniu imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych,  reagują na przejawy agresji oraz łamanie prawa. Stanowią również wsparcie dla innych jednostek w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas sezonu turystycznego - wylicza nadkomisarz Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Miejsca strategiczne

- Umiejscowienie w Białej Podlaskiej oraz Zamościu sił Oddziału Prewencji Policji ma więc charakter strategiczny, biorąc pod uwagę,  jak cenny jest czas dotarcia w rejon przygraniczny oraz na miejsce interwencji. Mobilność nowo utworzonych kompanii Oddziału Prewencji Policji z siedzibą w Białej Podlaskiej oraz Zamościu stanowi jej dodatkową wartość - wyjaśnia nadkomisarz Anna Kamola z zespołu prasowego KWP.

Na co dzień oddziały prewencji stanowić będą realne wsparcie zadań realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej oraz Komendę Miejską Policji w Zamościu. Dodatkowo, w razie potrzeby policjanci OPP mogą zostać sprawnie skierowani  do jednostek ościennych, a czas ich dotarcia na miejsce będzie znacznie krótszy niż z Lublina.

CZYTAJ TEŻ: Zatrzymany 80-latek. Karał kierowców, bo nie mógł przejść. Co widać na monitoringu?

W KMP Biała Podlaska

Z myślą o oddziale prewencji w Zamościu i Białej Podlaskiej rozbudowano komendy. W Białej Podlaskiej zadanie obejmowało rozbudowę skrzydła budynku administracyjno-biurowego położonego przy Placu Wojska Polskiego 23. W oddanym do użytku 4-kondygnacyjnym budynku zlokalizowane są pomieszczenia biurowe, sala odpraw, szatnie oraz pomieszczenia socjalno-higieniczne, pomieszczenia do odpoczynku, magazyny broni, czyszczenia broni, pomieszczenia magazynowe i techniczne. Powierzchnia użytkowa to ponad 800 mkw. 

W KMP Zamość

W Zamościu dla nowo utworzonej kompanii OPP została przewidziana lokalizacja w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDMAT Sp. z o. o. z siedzibą w Zamościu.

ZOBACZ: Zamość: Nowy dowódca w 18. Pułku Przeciwlotniczym. Uroczysta zmiana warty [ZDJĘCIA]

Na ten cel zaadaptowano pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 900 mkw. Powstały tam pomieszczenia biurowe, socjalne, suszarnia, pralni, szatnia, zaplecze sanitarne, magazyn broni czyszczenia, sala odpraw, cała infrastruktura sanitarna, elektryczna, p.poż. wraz z zagospodarowaniem terenu.

Środki na rozbudowę pochodziły z Programu Modernizacji Policji oraz Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego. Łączna kwota obu inwestycji wyniosła ponad 20 mln złotych.

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: Czasem organizm bywa o wiele bardziej nagrzany niż nawet taka "gorąca" woda. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:11 Źródło komentarza: Tragedia nad zalewem w Zamościu. Nie żyje 22-latek. Miasto apeluje do mieszkańców Autor komentarza: Niestety Treść komentarza: Zdążyłeś spojrzec na atlas Europy ale sie zblazniles jak czlowiek z Pinokia ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:40 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Tv. Republika . Treść komentarza: Oczywiscie ze holenderskie , ale ciemnota słucha za duzo na codzien propagande w ich tv. na ktora wpłacają ostatnie pieniadze a pozniej mowia ze maja skromna emeryturkę . Zrobiono im pranie mozgu przez kompromitujących tutaj ludzi jak bezszczelny Czarnek ktory pcha sie do wypasionego koryta bo Ci ludzie z tego słyną . Tak Roztocze ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:33 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: MIESZKANKA Treść komentarza: gdzie mogę zapoznać i w jakim sklepie w Zamościu wsady mięsa i dodatków w wędlinach gdzie kontrole Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:18 Źródło komentarza: Mięso mielone do kontroli. Wykryli wieprzowinę w „wołowym” Autor komentarza: wontera Treść komentarza: Hahahaha, i ta starsza kobieta w kamizelce " ruch obrony granic" i z KRZYŻEM w ręku, Nie obraża to waszych uczuć religijnych ? Szastają symbolami kościelnymi , wycierają sobie gęby Panem Bogiem, co to za osobniki, gonić to tałatajstwo na czele z brunatnym chuliganem Bąkiewiczem !!!! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:17 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: Ha ha . Treść komentarza: Skórek z twojego fajfusa pacholku ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:10 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów
Reklama
Reklama
Reklama