Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 17:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość po burzy: strażacy walczą z wodą. Zalane są szkoły, zoo, ulice, domy i restauracje [ZDJĘCIA]

21 sierpnia tuż po godz. 17 nad Zamościem i gminą Zamość przeszła burza z ulewnym deszczem. Doszło do podtopień posesji, budynków mieszkalnych, gospodarczych i użyteczności publicznej.
Obecnie strażacy (17 zastępów OSP oraz 3 PSP) skupiają się na układaniu worków z piaskiem na dawnym korycie rzeki Topornica celem ochrony obiektów zamojskiego ZOO oraz budynków mieszkalnych usytuowanych przy ul. Millera w Zamościu.
Obecnie strażacy (17 zastępów OSP oraz 3 PSP) skupiają się na układaniu worków z piaskiem na dawnym korycie rzeki Topornica celem ochrony obiektów zamojskiego ZOO oraz budynków mieszkalnych usytuowanych przy ul. Millera w Zamościu.

Autor: KM PSP Zamość

O interwencjach strażaków z 21 sierpnia informowaliśmy w artykule Powódź błyskawiczna! Zamość zalany po burzy [NOWE ZDJĘCIA] oraz Zamość: Trwa sprzątanie skutków burzy w zoo. Mimo to można zwiedzać.

Prawie 200 interwencji do rana

Następnego dnia Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu uaktualniła liczbę interwencji. Podała, że łącznie do godz. 10.30 22 sierpnia odnotowano 190 strażackich interwencji realizowanych przez PSP i kilkadziesiąt zastępów OSP. Zaledwie kilka przypadków dotyczyło połamanych drzew, uszkodzonego dachu oraz pożaru transformatora, cała reszta to była walka z wodą.

Na szczęście nikt podczas burzy nie ucierpiał, skończyło się na stratach materialnych. 

Strażacy dalej pracują

Obecnie strażacy (17 zastępów OSP oraz 3 PSP) intensywnie skupiają się na układaniu worków z piaskiem na dawnym korycie rzeki Topornica celem ochrony obiektów zamojskiego ZOO oraz budynków mieszkalnych usytuowanych przy ul. Millera.

 Podjęto też decyzję, aby doraźnie zastawić betonowymi płytami ten dopływ Łabuńki przy moście w Żdanowie. Woda opadowa czasowo zostanie skierowana na pobliskie łąki. Takie rozwiązanie spowoduje obniżenie poziomu wody - raportuje rzecznik prasowy KM PSP Zamość. 

Zalane szkoły, restauracje

Budynki użyteczności publicznej, które zostały zalane to: Szkoły ponadpodstawowe „Rolniczak”, „Mechanik” Bursa nr 2, Szkoła Podstawowa oraz Smart School w Zamościu, Przedszkole Miejskie Nr 8 , budynek magazynowy przy ul. Strefowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, garaż pod budynkiem wielorodzinnym przy ul. Heweliusza, obiekty restauracyjne przy ul. Orlej, Królowej Jadwigi oraz Staszica. 

Sztab kryzysowy

W działaniach mających na celu usunięcie skutków burzy zaangażowani są: prezydent Zamościa Rafał Zwolak, Renata Niemiec-Bubiłek - dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz mł. bryg. Przemysław Ilczuk - komendant miejski PSP w Zamościu.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Niedawno pan min Żurek takich co łamią przepisy nazywał bandytami drogowymi O jak groził !Data dodania komentarza: 3.02.2026, 14:57Źródło komentarza: Minister Żurek i… przejście dla pieszych. Będzie mandatAutor komentarza: Gostek.Treść komentarza: Co z tego widac to jestes sam wykolejony czlowieku.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 14:43Źródło komentarza: Panowie jechali na podwójnym gazie. Weekendowy rekordzista z gm. Mircze ma 24 lataAutor komentarza: makTreść komentarza: Zależnie od sprawy czasem zamiatają pod dywan a czasem nie. Jak komendant główny policji Boroń w 2024 rozwalił służbowe bmw x5 dachując na autostradzie A1 to sprawa została umorzona w sądzie i nikt niby nie był winny, mieli ściągnąć sprzęt do zczytania prędkości z komputera w momencie wypadku, ale cudownie przed dokonaniem tego sprawę umorzyli. A podatnicy zapłacili za nowe BMW X5.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 13:49Źródło komentarza: Minister Żurek i… przejście dla pieszych. Będzie mandatAutor komentarza: kmicicTreść komentarza: na tym filmiku widać i słychać, ze najpierw Pan Minister kwestionował swoje sprawstwo, pomimo, że na filmie widać wyraźnie, że kobieta była już na pasach w momencie jak on dojeżdżał do nich, widocznie PR-owcy zrobili swoje i Pan minister łaskawie zmienił zdanie... a tak w ogóle to powinni zakazać tego typu wywiadów, niezależnie kto kieruje samochodem powinien skoncentrować się na obserwacji jezdni i terenu koło niej a nie w tym czasie udzielać wywiaduData dodania komentarza: 3.02.2026, 13:10Źródło komentarza: Minister Żurek i… przejście dla pieszych. Będzie mandatAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Wraszcie mandat dla bandyty drogowego jak cytuje takich neo minister ŻurekData dodania komentarza: 3.02.2026, 12:29Źródło komentarza: Minister Żurek i… przejście dla pieszych. Będzie mandatAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Gwałtowny wzrost likwidacji POrodówek 18 w styczniu dla naszego dobra piekło kobiet gdzie marsz miliona serc rechot hiPOkryzji i zakłamaniaData dodania komentarza: 3.02.2026, 12:26Źródło komentarza: Sezon grypowy 2026. Jest już 550 zgonów. A szczyt dopiero przed nami
Reklama
Reklama
Reklama