Dwa nowe wozy bojowe trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Nowy pojazd na podwoziu Iveco otrzymali również ochotnicy z OSP w Soli. Natomiast do duchów z OSP Różaniec Drugi trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczym marki Mercedes, który dotychczas służył strażakom z Komendy Powiatowej w Biłgoraj. Pojazdy zostały zakupione dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji.
Jak podkreślał podczas apelu Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. Dariusz Gęborys rozwój jest niezwykle ważny. – Kto nie idzie do przodu ten się cofa. Te słowa Goethego przywołuje sobie każdy z nas, gdy myśli o tym, aby się rozwijać, szkolić czy podnosić kwalifikacje. Ta maksyma towarzyszy również nam, ratownikom służącym bezpieczeństwu mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Podejmując trud pozyskania nowych samochodów bojowych stawialiśmy na nowoczesność i nietuzinkowe rozwiązania. Efektem jest nie tylko wymiana starych, wysłużonych samochodów ratowniczo-gaśniczych na nowe, ale także doposażanie ich w nowoczesne urządzenia – mówił. Wyjaśnił, że lekki samochód ratownictwa technicznego został wyposażony w narzędzia hydrauliczne o napędzie akumulatorowym. Natomiast na średnim samochodzie ratowniczo-gaśniczym został zamontowany nowoczesny system piany sprężonej, pozwalający skuteczniej gasić pożary. – Wszystkie te pojazdy znacząco poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powiatu biłgorajskiego, co jest naszym celem priorytetowym – dodał.
W uroczystości uczestniczył również nadbryg. Grzegorz Alinowski Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Zaznaczył, że apel, podczas którego zostają przekazane pojazdy jest plonem starań wielu osób i instytucji w celu zapewnienia bezpieczeństwa. – To znaczne wzmocnienie potencjału ratowniczego powiatu. Ostatnie dwa lata pokazały, że bezpieczeństwo to ważna dziedzina życia. Samochody te będą służyły temu, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej – mówił.
W apelu uczestniczyli strażacy, parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedstawiciele instytucji zaangażowanych w zakup i pozyskanie nowoczesnego sprzętu.
![Biłgoraj: Nowe wozy dla strażaków [ZDJĘCIA] Biłgoraj: Nowe wozy dla strażaków [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-bilgoraj-nowe-wozy-dla-strazakow-zdjecia-1678046751.jpg)
![Zamość: 31-latek aresztowany za narkotyki [ZDJĘCIA] Zamość: 31-latek aresztowany za narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/11/sm-4x3-zamosc-31-latek-aresztowany-za-narkotyki-grozi-mu-kara-do-10-lat-wiezienia-zdjecia-1773228401-1.jpg)
![Zamość: Mundurowi zagrali dla Tomka [ZDJĘCIA] Zamość: Mundurowi zagrali dla Tomka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/10/sm-4x3-grali-dla-tomka-mundurowi-z-regionu-spotkali-sie-na-charytatywnym-turnieju-w-zamosciu-zdjecia-1773144519-1.jpg)
![Lubycza Królewska: Volvo z 5 osobami wjechało pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Lubycza Królewska: Volvo z 5 osobami wjechało pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/10/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-piecioma-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zd-1773134732-0.jpg)








![Lubycza Królewska: Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Samochód osobowy uderzył w lokomotywę pociągu towarowego. 5 osób zostało przetransportowane do szpitali, w tym 2 śmigłowcami LPR.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-piecioma-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zd-1773134720.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze