Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 sierpnia 2026 16:57
Reklama
Reklama

pow. biłgorajski: Kiedy pojedziemy po równym asfalcie?

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie przygotowuje się do remontu drogi wojewódzkiej 858, biegnącej w znacznej części przez powiat biłgorajski. Wyłoniony został wykonawca do opracowania dokumentacji technicznej.
pow. biłgorajski: Kiedy pojedziemy po równym asfalcie?
Na drodze wojewódzkiej 858 na kierowców czekają liczne ubytki i nierówności.

Liczne ubytki w drodze są zmorą kierowców jadących z Biłgoraja w stronę Zamościa. Nawierzchnia jezdni jest w fatalnym stanie. Doły i koleiny zagrażają bezpieczeństwu kierujących. To już niebawem może ulec zmianie. Trwa opracowywanie dokumentacji technicznej na przebudowę tej ważnej dla mieszkańców powiatu i regionu drogi. Wykonuje ją konsorcjum firm z Polski i Węgier za kwotę 3 mln 719 tys. zł.

Uwagi do dokumentacji

Planowany zakres inwestycji obejmuje m.in. poszerzenie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni drogi wojewódzkiej, rozbudowę i przebudowę skrzyżowań, budowę i rozbudowę ścieżek pieszo-rowerowych oraz chodników. Powstaną również nowe zatoki autobusowe, zjazdy na działki, mosty i przepusty drogowe oraz oświetlenie uliczne. Wybudowane zostanie odwodnienie, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Przebudowany zostanie przejazd kolejowo-drogowy. Nastąpi również wycinka drzew. W zamian planowane jest nowe nasadzenie w granicach pasa drogowego. 

– Na etapie opracowywania Koncepcji Rozbudowy Drogi odbyły się spotkania z udziałem przedstawicieli władz samorządowych – Gminy Biłgoraj, Gminy Tereszpol, Gminy Zwierzyniec, Gminy Szczebrzeszyn, Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju i Zamościu, na którym zaprezentowano i omówiono planowane rozwiązania – wyjaśnia Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Dodatkowo mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w sprawie planowanych prac. Przewidziane są konsultacje społeczne. –Mieszkańcy będą mieli prawo wnoszenia uwag do dokumentacji – wyjaśnia rzecznik.

Pieniędzy na razie brak

 Kiedy inwestycja ruszy? Tego jeszcze nie wiadomo. Potrzebne są pieniądze, których obecnie nie ma. Pomimo że pierwsze kroki do wykonania inwestycji zostały poczynione, to kierowcy musza uzbroić się w cierpliwość.

– Mając na uwadze ograniczone możliwości finansowania zadań drogowych ze środków budżetu województwa, po uzyskaniu projektu i decyzji ZRiD, województwo będzie czynić starania, aby na zrealizowanie robót budowlanych pozyskać środki finansowe ze źródeł zewnętrznych – unijnych bądź rządowych – wyjaśnia rzecznik. – Nie można określić przewidywanego terminu wykonania rozbudowy drogi nr 858, tego jaki będzie koszt tych prac ani kto będzie brał udział w jej finansowaniu – dodaje Kamil Jakubowski. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: W Europie to jest możliwe. A u nas, niestety, mogłoby zabraknąć kostek. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:51 Źródło komentarza: Co dalej z tablicą poświęconą szczebrzeszyńskim Żydom? Autor komentarza: Z Treść komentarza: Te, prawnik, spokojnie, znasz kogoś spośród kaczystów, którzy mogliby to ogarnąć? Oni, gdyby nawet teraz byli u władzy, zajmowaliby się wojną z harcerzami. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:46 Źródło komentarza: Wyciek danych milionów Polaków Autor komentarza: asd Treść komentarza: Głupota czy samobój? Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:39 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek pod Frampolem - kierowca BMW zginął na miejscu Autor komentarza: WON Treść komentarza: Nie martwcie się , i tak was ( nas bo i mnie też ) okradną PO pierwszym września. Jak wprowadzili pod koniec marca ten program CPN to ceny spadły też o złotówkę a jak wrócili do starego Vat-u 23% to okradli nas o 1,3zł. teraz też tak będzie ! 1 września ceny wrócą do tych co mamy i jeszcze nam dołożą , oby tylko 30gr. Ja stawiam na minimum 50 groszy drożej jak jest teraz przy takiej samej cenie ropy za baryłkę i kursie Dolara !!! Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:31 Źródło komentarza: Wielka obniżka cen paliw na stacjach Autor komentarza: KałO i PO kale Treść komentarza: No Nieźle , mamy Ministerstwo Cyfryzacji a w nim szefostwo w osobie ministra jełopa ! Te tumany nic nie POtrafią , nic nie ochronią w sieci , oni nawet poprawnego linka do strony nie potrafią zrobić !!! Jełopy i tumany z KałO !!! Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:19 Źródło komentarza: Wyciek danych milionów Polaków Autor komentarza: co za prymityw Treść komentarza: Uderz w stół a nożyce się odezwą. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 14:20 Źródło komentarza: Co dalej z tablicą poświęconą szczebrzeszyńskim Żydom?
Reklama
Reklama
Reklama