Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 16:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Gm. Tereszpol: Mikołajki w Bibliotece [ZDJĘCIA]

Na tegoroczne Mikołajki Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zaprosiła najmłodszych na spektakl teatralny. Dzięki aktorom z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa poczuli oni magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie odbyło się spotkanie z Mikołajem.
Gm. Tereszpol: Mikołajki w Bibliotece [ZDJĘCIA]

Najmłodsi obejrzeli pouczającą opowieść o Michasiu który jak co roku pisze do Mikołaja, że chciałby mieć prawdziwego, najlepszego przyjaciela. Ze względu na to, że jego prośba nigdy się nie spełniła, postanowił wszystko dokładnie sprawdzić. Chłopiec zostawił list, a wieczorem obserwował go z ukrycia. Tym sposobem nakrył Skrzata, który podmienia koperty. Nieświadomy niczego Mikołaj, w oparciu o fałszywe listy, nie obdarowuje dzieci prezentami, o które prosiły. Michaś postanawia nagłośnić całą sprawę. Na drodze pełnej przygód spotkał Renifera, który stał się jego najlepszym przyjacielem. Na pomoc małym bohaterom spieszyła także Śnieżynka, która sprzekonała Mikołaja, że jego najbliższy współpracownik od lat majstruje przy listach. Skrzat dostał nauczkę, a marzenia dzieci w końcu się spełniły.

Następnie najmłodszych odwiedził Mikołaj. Swoją wizytą wywołał mnóstwo radości i uśmiechu. Mikołaj chętnie odpowiadał na pytania dzieci oraz pozował do zdjęć. Gość z Laponii z każdym zamienił kilka słów, czasem przytulił, czasem wziął na kolana. Wszystkie dzieci zgodnie twierdziły, że przez cały rok były grzeczne. Mikołaj obiecał, że powróci za rok. Radość dzieci z odwiedzin gościa i otrzymanych prezentów była ogromna. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama