Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:59
Reklama

Biłgoraj: Burmistrz dziękuje i apeluje o dalszą pomoc

Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, po 40 dniach wojny na Ukrainie, dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli potrzebujących. Apeluje również o dalsza pomoc. Poniżej list włodarza miasta.
Biłgoraj: Burmistrz dziękuje i apeluje o dalszą pomoc
Burmistrz dziękuje i prosi o więcej.
Autor: UM Biłgoraj

Drodzy Przyjaciele,
mieszkańcy Biłgoraja,
wszyscy ludzie dobrej woli,

minął już miesiąc niesprawiedliwej, zbrodniczej i tragicznej w skutkach wojny prowadzonej przez Rosję przeciwko naszemu wschodniemu sąsiadowi – Ukrainie. Od pierwszych dni agresji Polacy udzielają Ukraińcom ogromnego wsparcia. Od momentu przekroczenia granicy uciekającym przed bombami ukraińskim matkom i dzieciom okazywana jest życzliwość i pomoc. Fundacje, stowarzyszenia, osoby nigdzie niezrzeszone, samorządy i Państwo Polskie natychmiast podjęły kroki mające na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców oraz organizowanie pomocy humanitarnej dla tych, którzy pozostali w swoich zniszczonych miastach bez dostępu do wody, pożywienia i innych niezbędnych do życia środków. Ten piękny i szlachetny dar serca Polaków został zauważony i doceniony przez cały cywilizowany świat. Wiele samorządów, w tym Biłgoraj, utworzyło specjalne konta bankowe, na których gromadzone są środki przeznaczone na pomoc Ukrainie. W marcu, na specjalne konto wpłynęło w sumie 178 482,85 PLN. Przyjaciele z naszego miasta partnerskiego Crailsheim wpłacili łącznie 121 633,76 zł, z niemieckiego miasta Geisenheim wpłynęła kwota 12 245,87 zł, a prywatni przedsiębiorcy z tego miasta dostarczyli trzy transporty żywności, chemii gospodarczej i kosmetyków. Z Austrii wpłynęła darowizna w wysokości 5 019,85 zł, a z Izraela 12 245,87 zł. Na dzień 01.04.2022 r. na koncie mamy jeszcze 50 tys. zł, natomiast za ponad 120 000 zł zakupiliśmy i wysłaliśmy do naszego partnerskiego miasta w Ukrainie - Nowowołyńska żywność, chemię, kosmetyki, latarki, agregaty prądotwórcze, odzież, śpiwory i inne artykuły, o które prosili nasi ukraińscy partnerzy.

Mer Nowowołyńska - Borys Karpus wielokrotnie dziękował mieszkańcom Biłgoraja, Crailsheim i wszystkim darczyńcom za nieocenioną pomoc. Otrzymane dary dzielone są pomiędzy mieszkańców wschodniej Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w Nowowołyńsku, a takich osób jest ok 7 tys., jak również wysyłane są dalej - na tereny objęte walkami zbrojnymi, w tym do Buczy, gdzie miała miejsce masakra ludności cywilnej, do Kijowa, a nawet Charkowa. Niestety ilość nowych wpłat na nasze specjalne konto maleje z każdym dniem. Za zgromadzone środki będziemy w stanie wysłać jeszcze tylko jeden, może dwa transporty darów.  

Przyłączam się do podziękowań Mera Nowowołyńska - Borysa Karpusa i również dziękuję Państwu za przepiękne dary serca, za dowody solidarności z Ukrainą, za zaangażowanie w walkę ze złem, za poczucie obowiązku dzielenia się tym co mamy z bliźnimi. Proszę mi wybaczyć, że ośmielam się prosić Państwa o dokonywanie kolejnych wpłat. Wiem, że nie wszystkich stać na udzielanie pomocy innym, ale większość z nas stać na przekazywanie każdego miesiąca pewnej niewielkiej kwoty, która nie wpłynie znacząco na obniżenie poziomu naszego życia, a innym może je uratować.

Nie zapominajmy, że niedaleko od nas żyją ludzie, którzy nie mają dachu nad głową, umierają z zimna, pragnienia i głodu. To wszystko dzieje się na naszych oczach, w Europie, w XXI wieku. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, ale pamiętajmy, że liczy się każdy gest, ważna jest każda złotówka, konserwa, każdy bochenek chleba. Nie zapominajmy, że dotknięci wojną Ukraińcy, tak samo jak każdy z nas, aby przeżyć muszą jeść każdego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby nasza pomoc miała charakter ciągły.

Głęboko wierzę, że Ukraina pokona zło, ale wiem też, że my musimy jej w tej walce pomóc.  

Janusz Rosłan

Rachunek bankowy z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy
PKO BP SA
nr rachunku: 25 1020 3147 0000 8402 0166 8292
Dla wpłat z zagranicy (for payments from abroad):
Kod SWIFT/BIC: BPKOPLPW
IBAN/nr rachunku (account number): PL25 1020 3147 0000 8402 0166 8292

Lista potrzebnych artykułów: Pomoc dla miasta partnerskiego Nowowołyńska – zbiórka darów


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama