Tradycyjnie od 2014 roku w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym odbył się Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej. W tej edycji koncertu wzięli udział: Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo", Chór parafii p.w. Św. Jana Nepomucena i M-GOK we Frampolu, Chór "Cordis" parafii p.w. Świetej Trójcy i WNMP w Biłgoraju, Chór "Cantate Deo" parafii p.w. św. M. Magdaleny w Biłgoraju, Chór parafii p.w. MBB w Korytkowie Dużym i GOK w Biłgoraju oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Każdy chór wykonał po trzy pieśni pasyjne lub pokutne. W tym roku organizatorzy zrezygnowali ze wspólnego wykonania dwóch pieśni, jak to było do tej pory, spowodowane to było troską o zdrowie wykonawców.
Głównym przesłaniem koncertu była wspólna modlitwa o pokój na Ukrainie, z prośbą Dobrego Boga o opiekę nad całym narodem Ukraińskim oraz nad całym światem.
Organizatorami koncertu byli: Chór parafii p.w. MBB w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Parafia p.w. MBB w Korytkowie Dużym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju


![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze