Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:33
Reklama

Biłgoraj: Miał być zysk, była strata

Kobieta chciała sprzedać ubrania. Zysku jednak nie było. Wręcz przeciwnie. Mieszkanka powiatu biłgorajskiego straciła blisko 2 tys. zł.
Biłgoraj: Miał być zysk, była strata
Kobieta chciała sprzedać ubrania.

Na nic zdają się apele policji i historie oszukanych osób. W dalszym ciągu są osoby, które dają się skusić oszustom i tracą pieniądze. Tak było w przypadku 29-letniej mieszkanki powiatu biłgorajskiego. Kobieta chciała sprzedać ubrania na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. - Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która poprosiła ją o adres mailowy. Rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta podała między innymi dane takie jak numer karty i zatwierdziła transakcję - informuje młodszy aspirant Joanna Klimek.

Niestety pieniądze nie trafiły na konto sprzedającej. Wręcz przeciwnie. Okazało się, że straciła zdalny dostęp do konta. Zaniepokojona poszła do banku, gdzie dowiedziała się, że z jej konta zostały w trzech transzach wypłacone pieniądze. Łącznie 1900 zł z użyciem kodu BLIK.

Cała sytuacja miała miejsce w miniona niedzielę. 

Policja po raz kolejny apeluje. Dane kodu Blik podajemy przy transakcji kupna, a nie wtedy, kiedy sami mamy otrzymać pieniądze. Nie wchodźmy w podejrzane linki, które wymagają podania danych dotyczących haseł, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając takie dane może pozbawić nas wszystkich środków finansowych a nawet zaciągnąć w naszym imieniu kredyt. Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama