Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:47
Reklama

WOŚP 2022: Orkiestra zagra już po raz 30!

Koncerty, licytacje, kiermasze, przejażdżki samochodami i wiele, wiele innych atrakcji przygotowano na tegoroczny, jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj, będzie się działo w całej Polsce, również w mniejszych i większych miejscowościach w naszym regionie. Na ulice wyjdą, jak zawsze wolontariusze z puszkami. Nie omijajcie ich!
WOŚP 2022: Orkiestra zagra już po raz 30!
W zamojskim sztabie zarejestrowanych jest ponad 390 wolontariuszy, ale osób zaangażowanych w Finał WOŚP, jak podkreśla Magdalena Cieplechowicz-Buczak (na zdjęciu druga z prawej) jest dużo, dużo więcej.
Autor: Fot. A. Szewc/Archiwum

Zamość i okolice

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Ale w Zamościu już wcześniej będzie się działo. Od poniedziałku 24 stycznia w galeriach handlowych Twierdza i E.Leclerc są otwarte "Kiermasze dla serduszka", które obsługują panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Zamość.

– Jeśli więc ktoś w finałowy weekend nie będzie mógł być z nami, zapraszamy wcześniej, by wesprzeć Orkiestrę – zachęca Magdalena Cieplechowicz-Buczak, szefowa zamojskiego sztabu WOŚP, który jak zwykle zawiązał się przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego. Tym razem zarejestrowanych zostało dokładnie 392 wolontariuszy. Ale osób zaangażowanych w przygotowania do wydarzenia i jego organizację jest dużo, dużo więcej.

WOŚP Zamość 2022 - PEŁNY PROGRAM

Na dzień przed wielkim finałem (w sobotę, 29 stycznia, od godz. 14 do 17) w gościnnych progach Galerii Twierdza w Zamościu odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów pod hasłem "MDK i Przyjaciele". Liczne występy przeplatane będą licytacjami. Podobnie ma wyglądać niedziela, gdy koncerty ruszą o godz. 10.30 i potrwają do wieczora.

– A od godz. 8 rano do 20 wieczorem na ulicach kwestować będą wolontariusze. Będzie ich można spotkać zresztą nie tylko w Zamościu, bo razem z nami gra Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród i gmina Zamość – podkreśla szefowa zamojskiego sztabu WOŚP.

Jeśli ktoś z wolontariuszy zmarznie, to ogrzać się będzie mógł w siedzibie zarządu osiedla Kilińskiego, który przygotuje ciepłe pomieszczenia, ale również gorące napoje, przekąski i słodycze. To miejsce (ul. Kilińskiego 1 B) będzie otwarte w niedzielę od godz. 10.

Na 30. Finał WOŚP zamojski sztab ma dużo więcej atrakcji. To m.in. niedzielny (godz. 17) koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", który odbędzie się w Zamojskim Domu Kultury, a towarzyszyć mu mają licytacje, słodka kawiarenka i kiermasz.

– Dla WOŚP gra też Stowarzyszenie 4x4, organizując rajd terenówek, a strażacy z OSP w Stabrowie i Jarosławcu rozłożą się przed Galerią Twierdza. Będą pokazy sprzętu, grochówka i możliwość zrobienia zdjęć w strażackich pojazdach – wylicza Magdalena Cieplechowicz-Buczak.

Od przeszło miesiąca trwają również aukcje na portalu allegro.pl. Do wylicytowania jest tam mnóstwo najróżniejszych przedmiotów, m.in. vouchery, koszulki, odzież, gipsowe figurki, biżuteria, obrazy, makramy oraz wiele orkiestrowych gadżetów. Wesprzeć Orkiestrę Jurka Owsiaka można również wpłacając pieniądze do e-skarbonki uruchomionej przez Sztab 535 Zamość.

A jak WOŚP zagra w pozostałych powiatach? szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Społecznik 31.01.2022 20:39
Przykładowo jak bym chciał wynająć budynki społeczne np HDK na jakąś gufnianą zbiórkę kasy z np fundacj Help co wyrokami prokuratury spiedoliła z kasą https://gazetawroclawska.pl/fundacja-help-historia-prawdziwa/ar/52063 to ile bym płacił za wynajem? Ile pani Burmistrz lekką ręką wydała na WOŚP ?

Nie głosuje na Siemaka a na ludzi co wzbogacą region 31.01.2022 20:28
Rada miasta powinna rozliczyć WOŚP ile mieszkańcy na to wydali!!!!!!!

miłośnik tęczy i ogólnie 30.01.2022 17:31
Ja bym kubek zespołu Enej kupił promowanego swojego czasu w niezależnych tv https://wpolityce.pl/kultura/62948-enej-i-zbrodniarz-upa-zespol-tlumaczy-sie-z-nazwy

10tyś od Burmistrz dziękujemy !!!!!!! 30.01.2022 16:56
Widzę jednocześnie trwa kampania wyborcza. Pani Burmistrz coś chyba 18tyś miesięcznie zarabia ? Ciekawe ile przeznaczy na WOŚP 10 tyś jak da to 8 jej zostanie a to po wyżej średniej hrubieszowskiej.

Prosze o sprawozdanie możnych z wydatków na WOŚP na mieszkańca i datków możnych co to zaprosili !!!!!!!!!!!!! 31.01.2022 20:25
Burmistrz to ma gest zaprosić na swój koszt WOŚP i jeszcze wpłacić tyle kasy . Kobieta z klasą hahahahah . A tak serio ile dała z tych nwm 18 tyś ile zarabia ka mieszkańcach ? Czy datki takich nie obowiązują bo sami są sponsorowani z miejskiej kasy ?

Sponsor 28.01.2022 14:12
Fundacja Złoty Melon. Wygoglujcie jak synalek z resortwej rodziny dorobił się- https://tvrepublika.pl/czemu-owsiak-pomija-temat-swojej-resortowej-rodziny,21597.html no i złoty melonik - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zysku-ma-Zloty-Melon-prowadzony-przez-Jerzego-Owsiaka-7636612.html

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama