Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 09:11
Reklama

Biłgoraj: Przeżyli razem tyle lat!

Pół wieku temu przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Mowa o 39 parach z Biłgoraja, które 16 czerwca świętowały złote gody. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez władze miasta.
Biłgoraj: Przeżyli razem tyle lat!
I chociaż – jak w piosence Krystyny Giżowskiej – wiedzą, jak smakują łzy, dziś nie żal im przeżytych dni.

Wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariolą Kupryjaniuk dziękujemy państwu za przybycie – zwrócił się do zgromadzonych w Biłgorajskim Centrum Kultury jubilatów burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Czujemy się zaszczyceni, że możemy podejmować ludzi szczególnych, ludzi, którzy 50 lat temu potrafili powiedzieć sakramentalne „tak”, przysiąc sobie miłość, szacunek, uczciwość, ludzi, dla których nie były to puste, wypowiedziane w uniesieniu słowa, ludzi, którzy potrafili dotrzymać przysięgi.

Burmistrz życzył też jubilatom kolejnych, równie pięknych wspólnych lat. Gratulacje z okazji tak ważnego jubileuszu złożyła – za pośrednictwem asystentki – posłanka Beata Strzałka, życzenia „złotym parom” składała również obecna na spotkaniu etatowy członek zarządu powiatu Maria Gałka.

Były też dyplomy i kwiaty. Przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie udekorowano: Feliksę i Karola BarcalówAnnę i Józefa BartoszkówWiesławę i Mariana DzidówMarię i Tadeusza DziduchówAnnę i Stanisława FurmagówGenowefę i Ryszarda GątnickichHelenę i Stanisława GodziszewskichJaninę i Edwarda KoperwasówUrszulę i Tadeusza KoszarnychWandę i Czesława KowalówKrystynę i Józefa Lipców, Ewę i Mariana MazurkówJózefę i Henryka MomotówGenowefę i Mariana MudówMarię i Alfreda OdrzywolskichAlinę i Jana PaluchówBarbarę i Eugeniusza PaluchówBarbarę i Czesława PaluchówWiesławę i Stanisława PiłatówIrenę i Władysława SzewcówWiesławę i Henryka Wróblewskich oraz Teresę i Stefana Żaków.

Na zakończenie jubilaci mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Biłgoraju.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TKTreść komentarza: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do max 40 %. W ciagu 2 tygodni od jej ukazania się prezesi spółdzielni powinni złożyć oświadczenie do ciepłowni. Dziwne, że prezesi o tym nie wiedzą - a może nie chcą wiedzieć !Data dodania komentarza: 28.09.2022, 06:32Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: arekTreść komentarza: I jedynie 42,9% poparcia dla pisu w poprzednich wyborach.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 21:50Źródło komentarza: Zamość: Będzie 90-procentowa podwyżka ciepła? Mieszkańcy są w strachuAutor komentarza: NormalnieTreść komentarza: Ciebie nic nie obchodzi, mieszkańców tak, więc otwórz piwo włącz tv i nie myśl za dużo..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 20:51Źródło komentarza: Gmina Werbkowice: Komu zawinił sołtys?Autor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:46Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Tak śpiewała patronka. https://www.youtube.com/watch?v=eSs_Pwtusss&t=10sData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:27Źródło komentarza: Bełżec: Na ludową nutęAutor komentarza: XxXTreść komentarza: I dalej mamy ślepo wierzyć w to ,że "sądowy zakaz prowadzenia " uczyni nasze drogi lepszymi pod względem bezpieczeństwa ? Czy naprawdęamy czekać aż dojdzie do tragedii, żeby sąd się wziął za poważniejsze kary dla takich "pseudo kierowców?" Zamiast zamiatać chodniki ,wysłać na miesiąc prac w ramach wolontariatu do ośrodka rehabilitacji dla ofiar pijanych kierowców ..Data dodania komentarza: 27.09.2022, 19:55Źródło komentarza: Józefówka: Pijany kierowca był uwięziony w samochodzie
Reklama
Reklama