Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 23:45
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Biłgoraj: Uczennice ZSZiO w finale olimpiady o projektowaniu odzieży

Gabriela Bochniak i Kinga Nowikiewicz to uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, któe zakwalifikowały się do centralnego etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.
Biłgoraj: Uczennice ZSZiO w finale olimpiady o projektowaniu odzieży

Autor: ZSZiO Biłgoraj

Półfinał odbył się w tym tygodniu w Łodzi. Pojechały tam nie tylko uczennice biorące udział w konkursie, ale też większa grupa z ZSZiO w Biłgoraju. Dla dziewcząt kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody to była bardzo pouczająca wycieczka.

Kibicowały swoim koleżankom, ale miały też okazję uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką, która objęła swoim patronatem klasy odzieżowe.

W ramach współpracy uczelni i szkoły uczennice wzięły udział w zajęciach dotyczących projektowania i wizualizacji odzieży przy zastosowaniu programów komputerowych. Ponadto zapoznały się z procesem formowania włókien sztucznych i syntetycznych oraz z procesem wytwarzania tkanin żakardowych na krosnach przemysłowych.

Drugiego dnia wycieczki zwiedziły prężnie rozwijającą się firmę pralniczo – wykańczającą „knk-kanaka” w Łodzi. Zapoznały się z różnymi technikami wykańczania spodni, koszulek, toreb, butów m.in. imitujących powierzchnię spękanej skóry, czy pomiętej folii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama