„Prosimy mieszkańców gminy Biszcza o wykorzystywanie wody tylko do celów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa domowego” – apeluje Tomasz Matys, kierownik ZGK w Biszczy.
Zakład wprowadził jednocześnie do odwołania czasowe przerwy w dostawie wody od godz. 23 do 4. – Zasoby naszych studni o głębokości do 20 m powoli się kończą, stąd apel, żeby mieszkańcy nie używali dostarczanej wodociągiem wody do podlewania swoich ogródków czy plantacji, tylko do przygotowania posiłków i utrzymania higieny – mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko.
Na szczęście jest zrozumienie wśród mieszkańców. – Wszyscy dobrze wiedzą, że o tej porze roku wodę trzeba oszczędzać i ją oszczędzają – zapewnia Józef Mękal, sołtys Wólki Biskiej. – Czekamy na nową, głębszą studnię.
Wójt Biszczy wyjaśnia, że dwa lata termu w Wólce Biskiej zmodernizowano stację uzdatniania wody, a obecnie trwają tam końcowe prace nad wierceniem studni o głębokości 120 m (inwestycja jest dofinansowywana ze środków PROW). – Po oddaniu do użytku nowej studni kłopoty z deficytem wody powinny jest skończyć – wskazuje Zbigniew Pyczko.

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze