Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:30
Reklama

Biłgoraj: Rusza sezon nad zalewem Bojary. Sprawdź nowe zasady

Od dzisiaj (27 czerwca) oficjalnie rozpoczyna się sezon kąpielowy nad zalewem Bojary w Biłgoraju. Wypoczywających strzec będą ratownicy, otwarta zostanie wypożyczalnia sprzętu pływającego. Wszystkich plażowiczów, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, obowiązywać mają szczególne zasady bezpieczeństwa. Jakie?
Biłgoraj: Rusza sezon nad zalewem Bojary. Sprawdź nowe zasady
Autor: Fot. Archiwum KT

Nad zalewem jest nie tylko plaża, na której należy zachowywać wymagany dystans. Funkcjonuje też np. zjeżdżalnia wodna. Jest bezpłatna, ale wejście na nią ma się odbywać pod pewnymi rygorami. Nie mogą z niej np. korzystać osoby z objawami infekcji, a przed wejściem należy dezynfekować ręce, zaś oczekując w kolejce trzeba zachować odległość 2 metrów. Te same zasady obowiązują w wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych.

CZYTAJ TAKŻE: ZAPOMNIJ O KĄPIELI. ZALEW W ZAMOŚCIU TO PLAC BUDOWY

O higienę rąk dbać powinno się też na placu zabaw. Co jeszcze? – Zaleca się, aby opiekunowie wyposażeni byli w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka np. chusteczki do umycia rąk oraz czuwali, nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny (np. unikanie bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami podczas zabawy, kasłanie/kichanie w chusteczkę lub zgięcie łokciowe – nie w kierunku innych) – napisano w komunikacie.

Pełna lista zaleceń dostępna na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama