Akademia Zamojska ma swój statut

  • 16.09.2021, 09:15
  • red.
Akademia Zamojska ma swój statut Fot. MEiN Minister Czarnek i rektor Skrzydlewski
To był ważny moment dla nowej uczelni. Dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor działającej oficjalnie od 1 września Akademii Zamojskiej odebrał z rąk Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki statut uczelni.

Uroczystość odbyła się we wtorek, 14 września w gmachu MEiN.

- Statut ten nawiązuje do wielkiego dziedzictwa Akademii Zamojskiej. Nowa akademia jest budowana na podwalinach, które dała Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Dokument, jakim jest statut jest czymś konstytutywnym dla całej uczelni. To wydarzenie jest dla nas momentem, w którym rozpoczynają się ostateczne prace formalno-prawne. Mam nadzieję, że nowy statut, który otrzymała uczelnia będzie doskonale służył rozwojowi Akademii Zamojskiej – powiedział rektor Skrzydlewski.

Czytaj także: Rozmowa z rektorem Akademii Zamojskiej

– To wielka szansa dla ośrodka naukowego, jakim jest Zamość. Wracamy do wielkiej świetności Akademii Zamojskiej, która tak pięknie służyła, kiedy była jedną z 3 uczelni wyższych w XVII w. Potrzeba nam wzmocnienia tych ośrodków naukowych, szczególnie w takich miejscach, jak Zamość, bo są ogromne potrzeby edukacyjne w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki na rynku polskim – skomentował minister Czarnek.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ajajaj
ajajaj 30.09.2021, 19:00
Jedna to ma nawet 75 lat!
esb
esb 30.09.2021, 18:55
Czyli nic się nie zmieniło, nauczyciele ci sami...
egon
egon 22.09.2021, 20:21
Zamościanka??? Czarnkościanka rydzykowa!
Zamościanka
Zamościanka 22.09.2021, 12:19
Powodzenia!!! Powinniśmy być dumni, że mamy Akademię Zamojską. Dajmy czas na reaktywację. Potem będziemy oceniać.
wizja przyszłości
wizja przyszłości 16.09.2021, 11:00
Kiedy połaczenie z CPK i "szkołą" Rydzola Hyperloopem?

Pozostałe