Zamość: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Akademii Zamojskiej

  • 16.08.2021, 13:53
  • ak
Zamość: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Akademii Zamojskiej fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Bardzo się cieszę, mam dobre wiadomości. Przed kilkoma minutami prezydent Andrzej Duda podpisał poselski projekt ustawy o utworzeniu Akademii Zamojskiej – powiedział Kronice Tygodnia poseł Sławomir Zawiślak.

O utworzeniu Akademii Zamojskiej na bazie istniejącej w Zamościu Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica pisaliśmy kilkakrotnie.

Przypomnijmy, że mimo protestów ze strony władz UPZ Sejm pozytywnie zaopiniował poselski projekt ustawy w tej sprawie. Dziś decyzję posłów, jak się dowiadujemy od Sławomira Zawiślaka, przypieczętował prezydent Andrzej Duda.

Więcej na ten temat w jutrzejszej Kronice Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
żaczek
żaczek 17.08.2021, 18:48
W takiej konfiguracji z Sachajko.Zawiślakiem i Czarnkiem daję Akademii Zamojskiej dwa lata nie dłużej ! Szkoda małej ale prężnej UczelniPaństwowej działającej w naszych trudnych warunkach Polski Wschodniej dzięki uporowi i pracy wielu wspaniałych ludzi. Ale cóż Po nas choćby potop wchodzi w brudnych nie tylko butach!
Gliki
Gliki 17.08.2021, 16:02
skad oni wezmą studentów? Co ciekawe, kiedys zdarzył sie przypadek, ze dziewczyna z Zielonej Góry przyjechała do Zamoscia studiować, ale to ewenement. Kto bardziej ogarniety ucieka stad na zachód, może Ukrainców znów przybedzie..
AB
AB 16.08.2021, 21:27
Reaktywacja Akademii Zamojskiej to niezwykle ważne wydarzenie dla Zamościa. Wielu nie wierzylo, że może do tego dojść, w tym znaczące obecnie w mieście osoby. Został pokonany opór i jakby strach wielu ludzi przed awansem naszego miasta. No cóż taki jest świat - awans też może się zdarzyć. Teraz tylko należy wykorzystać szansę jaka się dla Zamościa i naszego subregionu pojawiła i zainwestować np. w mieszkania dla dla kadry naukowej, w nowe obiekty uczelniane itp.
rangun
rangun 16.08.2021, 21:04
To nie będzie Akademia Zamojska, to będzie, co najwyżej powiatowa szkółka"zawiślanka" lub "sachajkówka"
ciekawy
ciekawy 16.08.2021, 20:36
Ciekawe czy Zawiślak będzie tu kształcił swoje dzieci?
Ada
Ada 16.08.2021, 15:32
Piękna sprawa dla Zamościa! Jeśli będzie wizja rozwoju, plany i ciężka pracą to się może opłacić bardzo.
A
A 16.08.2021, 15:51
Mnie tam lata, jak ta szkoła będzie się nazywała, ale wywalić wszystkich wykładowców, żeby wsadzić swoich, to mi się kojarzy z dużo łagodniej rozumianą, ale jednak aktualną sytuacją w Afganistanie. Wciąż jesteśmy tysiąc lat za cywilizowanym światem.

Pozostałe