Inwestycja Samorządowa: Modernizacja parku w Krasnobrodzie

  • 02.07.2021, 08:00
  • red.
Inwestycja Samorządowa: Modernizacja parku w Krasnobrodzie
W ubiegłym roku gmina Krasnobród zakończyła realizację projektu, w ramach którego m.in. zmodernizowano zabytkowy park otaczający Sanatorium w Krasnobrodzie i wybudowano promenadę spacerową z centrum miasta do parku uzdrowiskowego.

Inwestycja pod nazwą „Zachowanie i udostępnienie najatrakcyjniejszych elementów dziedzictwa naturalnego w Krasnobrodzie” była realizowana w ramach Osi Priorytetowej 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zadanie zrealizowano w partnerstwie z Powiatem Zamojskim. Wniosek złożono jeszcze w 2016 r. Umowę na jego realizację podpisano w 2018, a prace zakończono dwa lata później.

Założeniem tej inwestycji było wyeksponowanie i poprawa walorów Uzdrowiska Krasnobród.

W ramach projektu wykonano modernizację zabytkowego parku otaczającego obiekty Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Zagospodarowano teren rekreacyjny między parkiem a zalewem krasnobrodzkim. Wybudowano promenadę spacerową na ul. Młyńskiej, o szerokości 5 metrów, przy której w parku uzdrowiskowym zlokalizowano dwukondygnacyjny taras widokowy o konstrukcji stalowej z pomostami z desek z modrzewia syberyjskiego. Przy nowopowstałych ścieżkach spacerowych są ustawione ławki, kosze na śmieci i drogowskazy. W celu upiększenia terenu posadzono drzewa owocowe, krzewy i inne rośliny ozdobne. Na tarasie jest też ławka z panelem solarnym, umożliwiająca m.in. naładowanie telefonu.

– Powstała w ramach projektu infrastruktura jest atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszej gminy. Często odwiedzają ją turyści i przebywający w sanatorium kuracjusze. Inwestycja zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na rozwój turystyczny naszej gminy – mówi Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu.

Wszystkie prace kosztowały

2 mln 361 tys. zł, z czego ponad

1 mln 200 tys. zł to dofinansowanie.

Inwestycja została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Samorządowa.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe