Zamość: Wraca pomysł akademii (TYLKO W GAZECIE)

  • 16.12.2020, 07:02
  • Agnieszka Piela
Zamość: Wraca pomysł akademii (TYLKO W GAZECIE) Andrzej Samborski: Naszym celem jest aspiracja do grona uczelni akademickich, ale dziś jest za wcześnie, by takie działania podejmować.
Czy w Zamościu jest miejsce na kolejną uczelnię wyższą?

Komitet społeczny pod przewodnictwem prof. Wojciecha Kolanowskiego chce, by miasto Zamość miało akademię, uczelnię wyższą, finansowaną przez państwo. Miałaby być kontynuatorką tradycji akademii, założonej w XVI w. przez Jana Zamoyskiego. Członkowie komitetu liczą na wsparcie ministra Przemysława Czarnka, bliskiego współpracownika posła Sławomira Zawiślaka.

O reaktywowaniu Akademii Zamojskiej mówi się od lat. Wiązały się komitety, zmieniały poglądy, aż wreszcie środowisko naukowe i społeczne, które kiedyś głośno mówiło o reaktywacji postanowiło spróbować raz jeszcze. Zawiązał się komitet społeczny i zaczęto kreślić realny kształt przyszłej uczelni.

O szansach na powodzenie tej inicjatywy przeczytasz w nowej Kronice Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
El
El 18.12.2020, 19:45
Akademia smorgońska niektórym się marzy. Tylko po co?
mały Kazio
mały Kazio 16.12.2020, 22:22
Jak zawsze znajdą się osoby które powiedzą że się nie da, a jednak Zamość został wybudowany na bagnach i powstała Akademia a było to pomad 400 lat temu a my nie jesteśmy w stanie przywrócić tego stanu, to bardzo słabe..bardzo, ale przy takim podejściu to możliwe.
Zamojski armagedon
Zamojski armagedon 16.12.2020, 20:41
jaki zamość jakie dzieci jaka szkoła ??? tutaj tylko przyszłość biedronki, kauflandy DZIECI? a czy wiecie że państwo do przyrostu naturalnego bierze te które urodziły sie za granicą ? KTO Tu wróci ? PO CO DO CZEGO jak co roku większy syf i obostrzenia wiecie ile kosztuje mieszkanie 250 tyś plus kredyt to 350 tyś zł a pensja 2,2 tyś zł czyli 25 lat życia bo jakoś żyć trzeba no i po co komu jescze DZIECI? żadnych perspektyw ZERO,... hitlera i stalina wytrzymalismy ale kapitalizm europejski nas wykańczy...
zocha
zocha 16.12.2020, 14:35
Za Jana Zamojskiego była to trzecia tego typu szkółka . Teraz mamy ich może trzy tysiące ! I tylko żaków brak ! Panie Zawiślak gospodarka.......,gospodarka !
studentka
studentka 16.12.2020, 13:33
Chory pomysł ! Czy chodzi o rozwalenie tego co jest obecnie i jeszcze działa?

Pozostałe