Marsz Żałobny Praw Kobiet w Zamościu (ZDJĘCIA, FILM)

  • 27.10.2020, 05:21
  • red.
Marsz Żałobny Praw Kobiet w Zamościu (ZDJĘCIA, FILM) Fot. Kacper Nowak
Poniedziałek (26 października) był kolejnym dniem protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na ulice Zamościa wyszły setki kobiet i mężczyzn.

 

 

 

Kolejny z organizowanych spontanicznie protestów rozpoczął się na Rynku Wielkim. Stąd uczestnicy w symbolicznym kondukcie żałobnym, na którego czele niesiono trumnę przemaszerowali na ul. Piłsudskiego, gdzie znajduje się biuro poselskie Sławomira Zawiślaka.

 

 

Padło wiele bardzo emocjonalnych słów, stanowcze hasła znalazły się na plakatach, ale też były skandowane przez uczestników marszu. 

Zapowiedziano, że podobne protesty będą odbywać się również w kolejnych dniach.

CZYTAJ TAKŻE: ZAMOŚĆ WALCZY O PRAWA KOBIET PO DECYZJI TK

red.

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Seksmisja
Seksmisja 28.10.2020, 21:06
Chlopa jej trzeba.
rysio
rysio 27.10.2020, 18:52
ja go znam to gumowe ucho i kapuś
Andrzej
Andrzej 27.10.2020, 18:26
Bolszewicka Swołocz!?l!
Widzę Byłego SBeka w skórzanej Kurtce😎
cv
cv 27.10.2020, 17:00
Policja i nadzorujący ją muszą wiedzieć, że mają wsparcie w społeczeństwie do egzekwowania prawa. A my powinniśmy wiedzieć, że tego wsparcia musimy udzielić. Bo jeśli dziś będziemy milczeć, gdy niszczą kościoły, to jutro zapłaczemy, gdy posuną się kilka kroków dalej.
tomek
tomek 27.10.2020, 12:28
Komuniści nie zniszczyli w Polsce Kościoła- a PiSowi się to właśnie udaje- brawo panowie.
lok
lok 27.10.2020, 10:12
bzykać sie po krzaakach, w kiblach w czasie przerwy a potem skrobać to co zostawił w prezencie kolega, o to wam chodzi
Facet
Facet 27.10.2020, 14:19
Straszny prymityw z ciebie, albo zaniedbałeś edukację.....Kobiety walczą o wolność dla nas wszystkich, aby nikt nigdy nie mówił nam jak mamy np. głosować czy co mamy myśleć- ABY KAŻDA KOBIETA MIAŁĄ PRAWO DECYDOWAĆ O SOBIE - i nikt nie moze im niczego narzucić, a tym bardziej facet w sukience. Mamy wspaniałe Kobiety i wspaniałą młodzież , szkoda jedynie ze mało nas mężczyzn na tych protestach
Tomet
Tomet 28.10.2020, 21:07
Popytaj, a nie uwirzysz. Masz corke? Pilnuj.
Polka
Polka 27.10.2020, 18:09
Gdzie ty widzisz te wspaniałe "kobiety"?!!! Te, które piszą takie wulgaryzmy, same o sobie mówią "pisdy"?!!! Już większego dna nie widziałam jak te hasła. To jawna demoralizacja młodego pokolenia.
Donka
Donka 27.10.2020, 16:51
A teraz co? Ubezwlasnowolniony jestes Facet. Ale jaja, ale jaja. Facet bez jaj.
Z Krokiem
Z Krokiem 27.10.2020, 15:08
A jaka to wolnosć, która pozwala na unicestwienie drugiego czlowieka, wlasnego dziecka? Człowiek wolny nie rani innych w taki sposob. To jest bledne egoistyczne pojmowanie wolnosci.
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 10:51
Ile klas podstawówki skończyłeś? Czytanie ze zrozumieniem jak również samodzielne dochodzenie do wniosków, na podstawie przekazów medialnych wyraźnie sprawia ci trudność.
Tez poseł
Tez poseł 27.10.2020, 10:09
Smutne......poseł naszej Poseliemi Jarosław Schajko zdradził swoich wyborców, sam podpisał się pod wnioskiem do pseudopisowskiego pseudotrybunału
Oczywistosc
Oczywistosc 29.10.2020, 07:40
Dziekuje Panie Posle. Kiladziesiat lat czekam, az zniknie aborcja prawnie dopuszczalna w Polsce. To jest zbrodnia i o tym wiecie. Nie pomoze piekla wycie.
wyborca
wyborca 28.10.2020, 18:10
Zdaje się, że podpisał wniosek zgodnie z wolą jego wyborców, panie Ośle.
wer
wer 27.10.2020, 10:09
lewicowość rodem z komunistycznej rosji wdziera się wszędzie, dzikość, wściekłość, prymitywizm oto dzisiejsze wartości
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 10:47
.. które reprezentuje partia karakana z Żoliborza i ordo iuris
Polak
Polak 27.10.2020, 14:18
Tacy jak ty syrzelali w Katyniu
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 16:25
do ciebie? z przyjemnością! najlepiej w ryj!
dziwne
dziwne 27.10.2020, 10:08
nie bardzo rozumiem czemu geje i lesbijki tez protestują przeciez oni nie beda miec dzieci i tego problemu, wazne zeby protetowac bo lubia protestowac? niezaleznie od powodu protestu?
K
K 28.10.2020, 15:19
Wspierają swoich przyjaciol w walce o prawo wyboru, cala spolecznosc jest tolerancyjna i chętnie pomaga innym.
ZKrokiem
ZKrokiem 27.10.2020, 10:01
O czym swiadczy ten protest? Niestety o niedojrzałosci społeczenstwa, tylko ludzie niedojrzalli krzyczą uzywaja przemocy i morderstwo ladnie nazywaja, o naiwnosci, kryzysie wartosci. Dodatkowo swiadczy o tym jak wielka jest potega manipulacji wladz, jak potrafia zmanipulowac by odwrocic uwagę od aktualnych, waznych tematów, problemów gospodarki, które juz są a niedługo stworza nawarstwienie biedy i innych problemów. problem aborcji w przestrzeni spolecznej był, jest i bedzie, bo jest nierozwiazywalny, a protestujacy sa tylko pionkami, co chca ugrac? Zmiane dekalogu, nauki KK? Wchodzac do kosciola z takimi postulatami nic nie zmienia. Protest " ogarnia" swoimi postulatami aborcje na zyczenie jak i sprzeciw wobec zakazu aborcji eugenicznej, jest zbyt rozmyty i rózny pogladowo, wszystkie postulaty o róznym nasileniu sa wrzucone do jednego worka, co dla czlowieka opierajacego swoje poglady na wierze katolickiej powinno byc zauważalne.
Zamoscianka
Zamoscianka 27.10.2020, 09:51
"Pisdy zostawcie moją pisdę" - za takie teksty publicznie noszone powinna być kara z urzędu.
tomek
tomek 27.10.2020, 12:23
kara za propagowanie nazwy jedynie słusznej partii?
internautka
internautka 27.10.2020, 09:21
Do oszalałych z nienawiści: każde poczęte życie w brzuchu matki jest człowiekiem, który ma prawo do życia. To nie jest galareta, kłębek czegoś- to jest CZŁOWIEK. A każde zabicie, nie aborcja jak szaleńcy to określają- tylko ZABICIE,ZAMORDOWANIE- czyli wyrywanie żywcem , rozkawałkowywanie z macicy matki tego dziecka jest ZBRODNIĄ!!! Do protestujących: to nie TK zgotował piekło dla kobiet, to wy sami idziecie w marszu do PIEKŁA, DO CZELUŚCI PIEKIELNYCH, gdzie diabły przygotują wam piekielną ucztę!!!! Zapamiętajcie to sobie. Może z waszego spędu parę osób zreflektuje się. Wulgarność, chamstwo, prostackie zachowanie. Takie świadectwo daliście o sobie.
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 09:25
Hahahha. Chyba ksiądz daje opłatki z kwasem.
FaG
FaG 27.10.2020, 14:20
Kogo obchodzi, że karmisz się gównem ?
olo
olo 27.10.2020, 09:20
Czas na eutanazję!!! Jak sie widzi tą dzicz - i hasła - same p...y chodżą??
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 09:31
Dla ciebie już jest za późno, na cokolwiek... Nawet na eutanazję. Poza tym eutanazje wykonują u ludzi świadomych, ty jesteś tylko pisowsko-konfederackim planktonem, czekającym na kolejny przekaz dnia z tvp.
Fuj, co za smród
Fuj, co za smród 27.10.2020, 14:21
Pederata z Zamościa, stary ubek
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 16:28
to się podmyj jak ci śmierdzi!
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 09:07
Jak czytam te mizoginistyczne (trudne słowo wiśniaki) komentarze, to zastanawiam się czy byliście debilami od urodzenia, czy ostatnio braliście jakieś lekcje?! Życzę wam i waszym dzieciom, urodzenia zdeformowanego potwora i męczarnie do końca waszego nędznego smutnego życia, ale zaraz, zaraz, najbardziej miauczą o "ochronie życia" ci co dzieci mieć nie mogą. Wszystkiego najgorszego ciemnogrodzie.
Co za syf
Co za syf 27.10.2020, 14:23
TyPOwy lenin, wrzód na ***
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 16:29
jak masz syfa twoja sprawa, nie wnikam!
cv
cv 27.10.2020, 10:10
ciebie przeoczyli przy skrobaaniu
czytelnik
czytelnik 27.10.2020, 07:20
żałoba ale po rozumie w tym spędzie-ciemnogród popiera zadymiarzy spod znaku dwóch błyskawic /ss/ ale czubow ci u nas pod dostatkiem.liderzy tych fajerwerków /pokroju wnuka gomułki ,budki,reprezentanci kodu,zbijają kapitał polityczny i ciesza sie z tego-że kwiczenie sie wzmaga.


ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 09:54
twój dziadek miał dwa pioruny na pagonach to ci się teraz kojarzy, normalka. Uwierz te urojenia da sie leczyć!
czytelnik
czytelnik 27.10.2020, 14:05
jeszcze ci trzeba kmiocie troche pożyć i douczyć sie nie tylko zycia ale i kultury,ale na to za póżno ,towynosi sie z domu-jaki dom i wychowanie taka kultura..Ponadto nie spłaszczaj polszczyzny niech ci sie nie wydaję ,ze to jest na topie ,to jest w twoim wydaniu lapsusem bijacym w ciebie i w twoje mniemanie o twojej racji która jest płynna jak strugi Szumu.
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 16:36
nie odzywasz się do najbliższej rodziny więc nie pisz per kmiocie, życiowy nieudaczniku. Serdeczne szczęść boże!
Donka
Donka 27.10.2020, 07:07
5 osob moga liczyc zgromadzenia. Policja bezradna? Za brak maseczki lub zle zalozona nie tak dawno wypisywali mandaty. A tutaj mamy zgromadzenia masowe. I co? I nic.
jorg
jorg 27.10.2020, 06:20
Mamuski nie wyskrobaly i dzis bezmozgowce lataja po ulicach
antyjorg
antyjorg 27.10.2020, 10:27
Nie, słuchają TVPiS i Rydzyka
ksionc skrobak
ksionc skrobak 27.10.2020, 09:34
Dziękujemy, że dałeś nam świadectwo o sobie. Przykro mi, że w twoim przypadku nie podjęto tej decyzji. Jesteśmy z toba!
Magda
Magda 27.10.2020, 08:05
Zorientuj sie po co jest marsz , a pozniej wypowiadaj !
Donka
Donka 27.10.2020, 16:56
Magda, po co marsz? Z Seksmisji "chlopa jej trzeba".
Adam
Adam 27.10.2020, 07:13
Chyba mówisz o sobie.

Pozostałe