Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 sierpnia 2026 02:45
Reklama
Reklama

Adamów: Łapówki za ustawiane przetargi (TYLKO W GAZECIE)

Wójt: Informacja o zatrzymaniu urzędników była zaskoczeniem i szokiem.
Adamów: Łapówki za ustawiane przetargi (TYLKO W GAZECIE)

Autor: Fot. CBA

 Podobno dwaj inspektorzy uczynili sobie z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu. Za wybór tych, a nie innych firm zajmujących się budową i utrzymaniem dróg mieli brać pieniądze. Nie raz i nie dwa. Kwoty były różne: od tysiąca do 4 tysięcy złotych. Proceder trwał co najmniej w latach 2018-2019.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na Zamojszczyźnie czterech mężczyzn, w tym dwóch inspektorów ds. zamówień publicznych i inwestycji zatrudnionych w urzędzie gminy z powiatu zamojskiego oraz dwóch właścicieli firm z branży budowlanej i transportowej. Śledztwo dotyczy przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych – brzmiał komunikat opublikowany we wtorek, 2 czerwca przez CBA.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kres 12.06.2020 11:46
Pewnie Panowie sprawdzą gdzie ostatnio firma łatwo wygrywała przetargi ? Urzędasom już trzęsą się portasy! Jakość świadczonych przez nich usług problematyczna !

obserwator z ramienia 12.06.2020 08:15
teraz gmina Miączyn!!!!! to ulubiony wygrywacz przetargow w Miączynie u Borowskiego .Tu to sie dzialo..Zapraszamy do PSLowskiego grajdołka u borowkiego.

Jastrząb 10.06.2020 07:54
trzeba było gołębie pocztowe puszczać a nie wydzwaniać, wpadka zaliczona , niezłe z was w tych gminach gagatki, która następna?

mieszkaniec 09.06.2020 17:34
Będzie cela plus

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Słuszszba POświęcenie Treść komentarza: Dziwne że na takiego groźnego terrorystę czołgów nie wysłali ! te służby to POśmiewisko Polski !!!!!!!!!! I oni się dziwią że w milicji są wolne miejsca i nikt tam normalny nie chce iść do roboty !!! Jak to było , " Służymy i POmagamy " HAHAHAHAHAHAHA Data dodania komentarza: 22.08.2026, 10:51 Źródło komentarza: 23-latek z Tomaszowa Lubelskiego planował zamach na czołowych polityków [FILM] Autor komentarza: esperantysta Treść komentarza: Czekamy na roztoczańskie zloty esperantystów! Data dodania komentarza: 22.08.2026, 09:22 Źródło komentarza: I Roztoczański Zlot Detektorystów, czyli na tropach historii Autor komentarza: Masakra Treść komentarza: Sam uzasadniony cień podejrzewania przygotowań do czynów terrorystycznych wystarcza, aby prokurator wydał nakaz zatrzymania i przeszukania posesji. - A w stosunku do prawdziwych przestępców prokuratura bezradna! Data dodania komentarza: 22.08.2026, 08:42 Źródło komentarza: 23-latek z Tomaszowa Lubelskiego planował zamach na czołowych polityków [FILM] Autor komentarza: młody Treść komentarza: kolejna afera w rzadzie Donalda tym razem pani z tytułem prof od tzw Polskiej Marki i z nominacji samego Donalda kompromitacja na całą Polskę Jak tu się nie wkur Data dodania komentarza: 22.08.2026, 08:14 Źródło komentarza: 23-latek z Tomaszowa Lubelskiego planował zamach na czołowych polityków [FILM] Autor komentarza: monika Treść komentarza: dobrze ze wszystko skończyło się pozytywnie, Data dodania komentarza: 22.08.2026, 06:59 Źródło komentarza: AKTUALIZACJA. Zakończono poszukiwania 16-latka z Lubyczy Królewskiej Autor komentarza: Z Treść komentarza: A co z pozostałymi dwoma dniami? Data dodania komentarza: 21.08.2026, 21:17 Źródło komentarza: I Roztoczański Zlot Detektorystów, czyli na tropach historii
Reklama
Reklama
Reklama