Mistrzowie warcabów. Kto jest najlepszy w powiecie zamojskim?

  • 18.03.2019, 08:00 (aktualizacja 18.03.2019, 08:08)
  • ak
Mistrzowie warcabów. Kto jest najlepszy w powiecie zamojskim? Fot. Organizatorzy
Dokładnie 25 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Warcabach LZS. Zawody rozegrano w ostatnią sobotę (16 marca) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem.

Zawodnicy rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w czasie 7,5 minuty na partię. O miejsca na podium walczyli w kilku kategoriach.

Wśród dziewcząt z klas I-III szkół podstawowych wygrała Hanna Kostrubiec ze Szkoły Podstawowej w Sitnie, a drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Wiktoria Niścior. W kategorii chłopców mistrzem został Dawid Bekier z SP Płoskie, wyprzedzając Mateusza Kowalczuka z SP 6 Zamość i Krystiana Miszczuka z SP Sitno.

W grupie dziewcząt starszych (klasy IV-VI) triumfowała Oliwia Kliza z SP Borowina Sitaniecka, przed Karoliną Sokal z SP Sitaniec i Magdaleną Miętkiewicz z SP Borowina Sitaniecka. Trzy pierwsze miejsca w tej kategorii wśród chłopców zajęli: Marcin Mnich SP Sitaniec, Dawid Pióro SP Borowina Sitaniecka i Damian Pikuta SP Sitno.

Maja Kudyk z SP Sitno wygrała w kategorii dziewcząt z klas VII-VIII i gimnazjalistek, a druga była Monika Bekier z SP Płoskie. W grupie chłopców na najwyższym podium stanął Dominik Pańko, reprezentujący UKS Lider Zamość, a za nim uplasowali się Kamil Rabiega i Jakub Kardasz (obaj z SP Borowina Sitaniecka).

Dorota Czarny z Borowiny Sitanieckiej wygrała w kategorii seniorek, a wśród seniorów trzy pierwsze miejsca zajęli: Marian Marciniewicz UKS Azymut Siedliska, Jan Kowalczuk z Zamościa i Zygmunt Łyszcz z Mokrego.

W klasyfikacji szkół kolejność była następująca: SP Borowina Sitaniecka, SP Sitno i SP Sitaniec.

Nagrodę dla najstarszego zawodnik otrzymał Zygmunt Łyszcz, a dla najmłodszego – Mateusz Kowalczuk.

Organizatorem mistrzostw było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu przy współpracy GOK Gminy Zamość oraz przy wsparciu finansowym miasta Zamość i zamojskiego starostwa.

 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe