Działali we dwóch. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa, ale sąd tylko wobec jednego z mężczyzn, którzy w Wielączy oblali benzyną i podpalili 27-latka, zastosował areszt tymczasowy.
Policjanci z Hrubieszowa wybrali się w środę (11 lipca) do Wioski Strachów w Moroczynie. Po co? Na spotkanie ze spędzającymi tam wakacje dzieci i ich opiekunów. Rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku.
Mówiły, że mają paczkę dla sąsiadów i chcą ją zostawić, bo nikogo nie ma w domu. Dopiero gdy wyszły, 77-letni mieszkaniec Zwierzyńca zorientował się, że został okradziony.
Ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej przejęli tomaszowscy policjanci wspólnie strażnikami granicznymi i funkcjonariuszami celnymi. Nielegalny towar był ukryty w zbiorniku paliwa renaulta laguny, którym kierował 49-latek z powiatu jarosławskiego.
Tomaszowską komendę policji odwiedziła grupa dzieci, które są w mieście na koloniach. Wizyta była okazją do rozmów o bezpieczeństwie w czasie wakacji.
Zdecydowanie przesadził z prędkością i musiał ponieść konsekwencje. 29-latek ze Szczebrzeszyna został zatrzymany przez policję w Deszkowicach (gm. Sułów).
Za kradzież wartego 500 złotych roweru odpowie przed sądem 17-latek z Zamościa. Z ustaleń policji wynika, że chłopak może mieć na koncie więcej przewinień.
Szef zalazł pracownikowi za skórę. I mężczyzna tak się wściekł, że dokonał zniszczeń w należącym do przełożonego busie.
26-latek z Biłgoraja wpakował się w kłopoty. W poniedziałek (9 lipca) został zatrzymany przez policję na jeździe po pijanemu. Na dodatek kierował renaultem mimo braku prawa jazdy i z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów.
Wszystko wskazuje na to, że sprawcy zjawili się na posesji 27-letniego mieszkańca gm. Szczebrzeszyn po to, żeby dać mu nauczkę. Oblali pokrzywdzonego benzyną i podpalili. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala, a policja zatrzymała sprawców. To dwaj mieszkańcy powiatu zamojskiego. Za usiłowanie zabójstwa grozi im nawet dożywocie.
Dwa volkswageny: osobowy i dostawczy zderzyły się w w niedzielę (8 lipca) po północy na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej i Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Ranna kobieta trafiła do szpitala.
Każda okazja jest dobra, aby dorosłym i dzieciom przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Biłgorajscy policjanci z posterunku w Potoku Górnym w tym właśnie celu wybrali się w weekend do Biszczy, gdzie nad zalewem odbywały się „Dnia miodu i pieroga”.
Pochwała należy się dwóm młodym mężczyznom, którzy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę. 58-latek z Zamościa jechał busem mając w organizmie 3 promile alkoholu.
Za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem 27-latek z Tomaszowa Lubelskiego. Być może nie wpadłby w ręce policjantów, gdyby wcześniej sam po nich nie zadzwonił.
Do policyjnego aresztu trafił 26-latek z gminy Uchanie. Był poszukiwany przez prokuraturę, a policjanci zatrzymali go po awanturze domowej.