Wydarzenie odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego przy ul. Żwirki i Wigury 3.
Konferencja organizowana jest z inicjatywy posła Tomasza Zielińskiego, starosty tomaszowskiego Henryka Karwana, Krzysztofy Nagowskiej ze Stowarzyszenia Nowoczesność i Tradycja oraz Zygmunta Berdychowskiego z Fundacji Instytut Studiów Wschodnich.
Wśród prelegentów i zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele świata nauki, mediów oraz instytucji publicznych. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Karol Nawrocki – Prezydent RP.
PRZECZYTAJ TEŻ: Lubycza Królewska: Wyszły rano, do wieczora nie wróciły. Dzielnicowy odnalazł zagubione grzybiarki
W programie zaplanowano m.in. panele dyskusyjne poświęcone takim zagadnieniom, jak:
- kampanie wyborcze i skuteczność przekazu politycznego,
- problematyka nielegalnej migracji,
- rola mediów publicznych i prywatnych w przekazywaniu rzetelnej informacji,
- kształtowanie tożsamości narodowej młodego pokolenia,
- bezpieczeństwo Polski w kontekście geopolitycznym („Tarcza Wschód czy Fort Trump?”).
Drugi dzień konferencji otworzy debata z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego, poświęcona roli młodzieży w budowaniu tożsamości narodowej i odpowiedzialności za przyszłość państwa.
PRZECZYTAJ: Wybory prezydenckie 2025. Prawie cała gmina Tarnawatka zagłosowała na Nawrockiego
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Województwa Lubelskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Partnerami medialnymi konferencji są m.in. "Kronika Tygodnia".
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych – udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
GODZINOWY PROGRAM KONFERENCJI:
20 października:
- godz. 10.30 - 10.50 Rejestracja
- godz. 10.50 - 11.00 Otwarcie konferencji
- godz. 11.00 12.00 Kampania prezydencka bez tajemnic - skuteczność, emocje, manipulacje
- godz. 12.15 - 13.15 Nielegalna migracja w Polsce na tle polityki władz Unii Europejskiej, Rzetelna informacja - rola mediów publicznych i prywatnych
21 października
- godz. 10.00 - 11.00 Debata z Karolem Nawrockim Prezydentem RP
- godz. 11.15 12:15 Filary budowania tożsamości narodowej młodego pokolenia
- godz. 12:30-13.30 Tarcza Wschód czy Fort Trump? - bezpieczeństwo Polski w przyszłości
- godz. 13:30-13.45 Podsumowanie konferencji
![Prezydent Karol Nawrocki przyjedzie do Tomaszowa Lubelskiego. Weźmie udział w konferencji [PROGRAM] Gościem specjalnym międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Między informacją a dezinformacją” będzie Prezydent RP Karol Nawrocki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-prezydent-karol-nawrocki-przyjedzie-do-tomaszowa-lubelskiego-wezmie-udzial-w-konferencji-program-1760349904.jpg)
![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze