Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 18:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Tomaszów Lub.: RoboMania 2025. W zawodach robotycznych zmierzyło się 15 drużyn

W sobotę, 8 lutego, w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim odbyła się pierwsza edycja zawodów robotycznych „RoboMania 2025”. W rywalizacji wzięło udział 15 drużyn reprezentujących SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3 w Tomaszowie, SP w Sabaudii oraz SP w Rudzie Różanieckiej.
8 lutego odbyła się I edycja zawodów robotycznych RoboMania 2025. Fot. Wojciech Przybyła
8 lutego odbyła się I edycja zawodów robotycznych RoboMania 2025. Fot. Wojciech Przybyła

Uczniowie zmierzyli się w trzech konkurencjach, sprawdzając swoje umiejętności w programowaniu i konstruowaniu robotów.

W konkurencji „Loteria programistyczna” zwyciężyła drużyna Tech-Max SP2 Kaek Alkarima ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Drugie miejsce zajęła drużyna Tech-Max SP2 Harry Potter, a trzecie – Tech-Max SP2 Blue, obie również z SP nr 2.

W kategorii „Prezentacja drużyny” najlepsza okazała się drużyna Tech-Max SP2 5 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Tech-Max SP2 Harry Potter, a na trzecim – Nie Wiem ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim.

PRZECZYTAJ TEŻ: Otwarte Mistrzostwa KZ LZS 2025 na trasach Siwej Doliny

W rywalizacji „Misja Robota” pierwsze miejsce zajęła drużyna Tech-Max SP2 5 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Drugie miejsce przypadło drużynie Nie Wiem ze Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie miejsce zdobyła drużyna Tech-Max SP2 07, również z SP nr 2.

Tytuł Mistrzów „RoboMania 2025” zdobyła drużyna Tech-Max SP2 Kaek Alkarima ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Drugie miejsce zajęła drużyna Tech-Max SP2 Harry Potter, a trzecie – Tech-Max SP2 5, obie z SP nr 2.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego oraz burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.

„RoboMania 2025” pokazała, że pasja do robotyki wśród młodzieży rozwija się w imponującym tempie. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje wydarzenia.

PRZECZYTAJ: Ferie zimowe 2025 w powiecie tomaszowskim. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na uczniów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama