Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 11 marca 2026 13:45
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

W biały dzień na ulicy próbował porwać dziecko. Byli świadkowie

Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował zaciągnąć 11-latka do samochodu. Przeszkodzili mu przechodnie.
Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował zaciągnąć 11-latka do samochodu. Przeszkodzili mu przechodnie.
Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował zaciągnąć 11-latka do samochodu. Przeszkodzili mu przechodnie.

Autor: Canva

Było jeszcze rano. Około godziny 8.50 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu, które mogło być próbą porwania dziecka.

Próbował wciągnąć chłopca do samochodu

W poniedziałek w Ciechanowie jechał na rowerze 11-letni chłopiec. W pewnym dziecko przewrócił nieznajomy mężczyzna i próbował wciągnąć chłopca do samochodu. 

– Dzięki reakcji świadków ten mężczyzna zostawił dziecko, wsiadł do samochodu i odjechał – relacjonowała Magdalena Sakowska z miejscowej policji.

Z miejsca zostały zarządzone poszukiwania sprawcy, bo w grę wchodziło bardzo poważne przestępstwo. Mowa o art. 191 Kodeksu karnego: kto, stosując przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną, zmusza ją do określonego działania, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Świadkowie zapamiętali samochód 

Mężczyzna, który miał tego dokonać, został zatrzymany wieczorem tego samego dnia w Warszawie. To 38-latek. Jest już znany policji i miał być wcześniej notowany m.in. za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem.

PRZECZYTAJ: Hrubieszów: Gwałciciel i morderca opuści więzienie jako 77-latek

Zatrzymany odmówił składanie wyjaśnień, ale zostały mu przedstawione zarzuty. Są poważniejsze od tych, o których mowa była wcześniej. Tym razem w grę wchodzi art. 189 Kodeksu Karnego, czyli usiłowania pozbawienia wolności, za co grozi do 15 lat więzienia.

Jak to się stało, że mężczyzna został tak szybko zatrzymany. To zasługa świadków. Nie tylko zapamiętali, że mężczyzna odjechał ciemnym fordem focusem, który miał warszawskie numery rejestracyjne.

Czytaj: Zamość: Pijany na hulajnodze zderzył się z Audi

Rodzice uczniów od razu zostali poinformowani

Marcin Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, do której chodzi chłopiec, poinformował rodziców o tym zdarzeniu i zaapelował o rozmowy z uczniami.

– Wszyscy dostali sms-y, żeby zwrócili baczniejszą uwagę na swoje pociechy, które zaprowadzają i odprowadzają ze szkoły. Nauczyciele też zostali poproszeni o to samo. Mają przeprowadzić pogadanki dotyczące bezpieczeństwa – powiedział Interii dyrektor szkoły.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Niezadowolony z rządówTreść komentarza: Obiecanki cacanki Pani Wójt! Nie udało sie dotrzymać słowa, ale jak poprzedniczka chciała szkołę zamknąć to wielka afera, telewizja, wierszyki, poematy... I miliony z naszych kieszeni szły na utrzymanie czegoś, co juz dawno powinno zostac zamknięte. Wprowadzanie obwodów zeby na siłę ratować sytuację tez nie pomogło. Najlepiej wydaje sie kase podatników. Gdzie sa teraz obrońcy szkoły? Juz dzieciaczki skończyły edukację? Śmiech na sali!!!Data dodania komentarza: 11.03.2026, 11:26Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Sahryniu zostanie zlikwidowana. Zostało tam 34 uczniówAutor komentarza: Sławomir SkubilasTreść komentarza: To ile tych poszkodowanych pięcioro czy sześcioro. Tak się dzieje jak się pisze bez ruszania 4 liter zza biurka. Trzeba było zapytać kolegę radnego Mareczka. Coś on ostatnio cicho siedzi. Nawet zbiórką dla pogorzelców zajęła się Ada. Przecież on miał zawsze tyle do powiedzenia do Czarnoty do Pieknowskiego do Lipskiego. A teraz cisza. Parol ustal co z Markiem bo od czasu wernisażu o nim cisza. No chyba, że pojechał da sądu w Zamościu bronić Karpiukowej.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:55Źródło komentarza: Tragedia o świcie. Rodzina z Trzeszczan straciła w pożarze dorobek swojego życia [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EmerytkaTreść komentarza: Święta racja ale ciemnota tego nie rozumie. Ufaja takim ludziom jak tez n bezwstydny czlowiek ktory startuje na premiera.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:33Źródło komentarza: Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premieraAutor komentarza: e, ! ty,!Treść komentarza: Kaczyński jak "Baba Wanga ", miał wizję Czarnka na przyszłego premiera a ten pokrzykuje, obraża ,upokarza kogo się da, ale potrafi , uczył się, uczył, studiował i ma nawet tytuły, to jest dopiero doświadczenie a wy tylko dziękuję, przepraszam, dzień dobry, szanuję ,itd 'Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:32Źródło komentarza: Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premieraAutor komentarza: ale pokójTreść komentarza: Donald Trump , Donald Trump !!!!!!! ( PIS) ,co tam benzyna, to wina pingwina nie Trumpa.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Konflikt na Bliskim Wschodzie kosztuje też Polaków. Droższe paliwo może podbić inflacjęAutor komentarza: RudyTreść komentarza: Moim zdaniem paliwo powinno kosztować 2 razy tyle co w niemczech !!! lemingi lubią jak helmut z ZZopotu na POlecenie szkopów ich dyma !!! Na kolana przed niemcem !!!!!!!!Data dodania komentarza: 11.03.2026, 10:22Źródło komentarza: Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premiera
Reklama
Reklama
Reklama