Przygotowywana przez Roztoczańskie Muzeum RPL w Zamościu impreza stanowi jedną z atrakcji Festiwalu „Zamość na Okrągło”.
– Każdy z tych samochodów, motocykli czy traktorów to coś więcej niż tylko pojazd. To kawałek historii, symbol minionej epoki i dowód na to, że piękno motoryzacji nigdy nie przemija. Widzimy, jak te maszyny budzą emocje i łączą pokolenia – od tych, którzy pamiętają je z dzieciństwa, po tych, którzy odkrywają je na nowo. Zapraszam wszystkich do Zamościa na to wyjątkowe święto, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Kulminacją zlotu będzie widowiskowa parada, która przejedzie ulicami miasta i zakończy się na Rynku Wielkim w Zamościu – informuje Tomasz Pakuła, dyrektor Roztoczańskiego Muzeum PRL i organizator zlotu.
Uczestnicy wyruszą w niezapomnianą podróż w czasie, podziwiając ponad 200 zabytkowych pojazdów, które przetrwały próbę czasu. Czego można się spodziewać? Prawdziwych perełek motoryzacji: od lśniących samochodów po majestatyczne traktory, od eleganckich motocykli po urokliwe autobusy.
Oficjalne rozpoczęcie zlotu rozpocznie się o godz. 12 przy Roztoczańskim Muzeum PRL (ul. Weteranów 6). Do godz. 14.30 zaplanowano prezentację pojazdów, rzeczoznawca Paweł Babiszewski z Auto-Moto-Expert przedstawi praktyczne informacje na temat rejestracji pojazdów na żółte tablice, zaplanowano też quiz wiedzy o PRL z nagrodami oraz prelekcję Jerzego Lemańskiego z Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie „Motoryzacja PRL w latach 1945-1970”.
O godz. 14.30 rozpocznie się parada klasyków, które przejadą na Rynek Wielki, gdzie nastąpi dalsza część zlotu z konkursami, drugą częścią wykładu Jerzego Lemańskiego „Motoryzacja PRL w latach 1970-1990”, a następnie wręczenie nagród dla właścicieli najbardziej oryginalnych pojazdów.
Wstęp na zlot jest bezpłatny. Redakcja „Kroniki Tygodnia” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.
NIE PRZEGAP:

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze