Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:44
Reklama

Pow. tomaszowski: Dokąd leci „Roztocze”?

LOT jeszcze „leci”, ale z klucza odłączyła się kolejna gmina. Radni Lubyczy Królewskiej jednogłośnie zdecydowali o wystąpieniu gminy z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze".
Pow. tomaszowski: Dokąd leci „Roztocze”?

Lokalna Organizacja Turystyczna "Roztocze" została założona w 2007 r. Jednym z inicjatorów jej powstania była gmina Bełżec. Nie należy już do LOT. Przełomowy był 2019 rok. Najpierw z członkostwa w LOT zrezygnowała gmina Susiec, potem Tyszowce, gminy Tomaszów Lubelski i Bełżec. Wszystkie te samorządy uznały, że dłuższe pozostawanie w "Roztoczu" nie ma sensu, bo trzeba płacić po kilka tysięcy złotych składek rocznie, a ani finansowych, ani promocyjnych efektów z członkostwa w LOT "Roztocze" nie widać. Pieniądze wydane na składki można lepiej wykorzystać choćby na promocję gmin we własnym zakresie.

Było stabilnie

Magdalena Tereszczuk, prezes LOT „Roztocze”, przekonywała nas wówczas, że na razie jest jeszcze stabilnie. Tłumaczyła, że skupia się na realizacji programu Polska – Białoruś – Ukraina. Będzie promować Transgraniczny Rezerwat Biosfery Roztocze (w czerwcu 2019 r. Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Roztocze" został wpisany na Światową Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO). LOT otrzymała na ten cel prawie 60 tys. euro. Prezes wymieniała, że w ramach projektu będzie organizować szkolenia, wizyty studyjne, przygotowywać publikacje, przekonywać, że ten rezerwat to szansa na rozwój turystyki i gospodarki. Podkreślała, że ma nadzieję, że skorzystają na tym roztoczańskie gminy. Tłumaczyła, że robiła i robi co może. Prowadzi stronę internetową i fejsbukowy profil LOT, pozyskuje nowych członków, a pracuje tylko na pół etatu. W kraju jest około 150 LOT-ów, ale aktywnie działa tylko około 30. LOT „Roztocze” jest jednym z nich.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama