Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 18:40
Reklama

Tyszowce: Dzieci potrzebują przedszkola!

Miasto Tyszowce od kilku lat stara się o pieniądze na budowę nowego przedszkola i żłobka. Bez efektów. Teraz znowu złożyło wniosek. Burmistrz liczy, że w Funduszu Polski Ład pieniądze na tę inwestycję się znajdą, bo w dzieci – przyszłość narodu warto inwestować.
Tyszowce: Dzieci potrzebują przedszkola!
Stare przedszkole zagraża bezpieczeństwu, dlatego nie jest użytkowane.

Przedszkole w Tyszowcach istnieje od połowy lat 80. ub. wieku. Zbudowano je wtedy "na szybko". Szkielet miało drewniany, a ściany obito płytami. Cztery lata temu budynek nie dostał już pozwolenia na użytkowanie. Wszyscy byli zgodni co do tego, że stwarza zagrożenie dla przebywających w nim osób, ale nie ma sensu go remontować. W Tyszowcach jest duża murowana szkoła. Wyodrębniono więc w niej pięć klas dla przedszkolaków i tam dzieci przeniesiono. I od tamtego czasu miasto zaczęło starać się o pieniądze na budowę odrębnego budynku dla swoich najmłodszych mieszkańców. Wnioski składano do Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Nic z tego nie wyszło. W tym roku znowu pojawiła się szansa i samorząd złożył wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Tym razem ma wielkie nadzieje, że władza dostrzeże potrzebę Tyszowiec.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wiesiek lublin 08.08.2021 13:58
osobiście zbierałem tam ludzkie kości, które leżały na wierzchu po zasianiu trawnika i zasadzeniu żywopłotu. zostały zakopane na cmentarzu w obecności księdza.

tyszowiak 06.08.2021 20:59
Zdaje się,że w tym miejscu znajduje się nekropolia żydowska i miejsce straceń wielu byłych mieszkańców Tyszowiec w czasie II wojny .

Miśka 06.08.2021 13:38
Najbardziej szkoda dzieci w tej całej sytuacji. W moim mieście jest podobnie i muszę swoim maluchom sama organizować kreatywne zajęcia. Teraz im kupiłam rowerki biegowe woody i robimy sobie wycieczki rowerowe do lasu, malujemy, śpiewamy.

miasto widmo 06.08.2021 07:17
Wywalić Warzoche z PUK to kasa się znajdzie .Darmozjad i erotoman dużo kosztuje ,wefisci też są w nadmiarze .Łapy wyciągać po kasę i bzdury gadać tyle ta władza potrafi . Dzieci i tak uciekną z tego za..dupia i kto tu zostanie ch...j cały .Czy kiedyś coś tu się zmieni ? Tyle inwestycji było w planach i nic nie ma .

Tymek 06.08.2021 19:12
Zgadzam się z Panem, w tym miasteczku jest dużo niepotrzebnych inwestycji, które są nie potrzebne. NP. Można zamknąć szkoły z małych wiosek a dzieci przywodzić do gimnazjum, budynek stoi od dwóch lat pusty. Władze szukają nowych rozwiązań zawsze tam gdzie nie trzeba.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama