Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:05
Reklama

Hrebenne: Mieli fałszywe papiery. Wrócili na Ukrainę

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku ujawnili podczas prowadzonych kontroli już ponad trzysta fałszerstw.
Hrebenne: Mieli fałszywe papiery. Wrócili na Ukrainę
Autor: Fot. NOSG

13 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się dwóch obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG zauważył, iż mężczyźni zachowują się dość nerwowo. Podejrzewając, że takie zachowanie podróżnych może wynikać z powodu  nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż panowie posługiwali się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Do podobnego zdarzenia doszło 14 kwietnia br., tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tu do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się troje obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusz SG również dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy. Okazało się, iż dwaj mężczyźni oraz kobieta, także posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia w Polsce.

We wszystkich wspomnianych przypadkach podróżni zostali zatrzymani a w ich sprawach zostały wszczęte postepowania przygotowawcze. Obywatele Ukrainy odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski. Po tym jak zostali zwolnieni, wszyscy powrócili na Ukrainę.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Polak 19.04.2021 19:59
Jak to jest haheł robi legalnie a ja w tym pisowskim burdelu na czarno ? Kto tu rządzi ,tak już jest żle że hołta i dzicz ze wschody ma lepsze warunki pracy .

Ktoś 19.04.2021 09:42
Oni kupują testy na koronę i mają w *** że Polacy chodzą w maseczkach , dla mnie mogą wogole nie wjeżdżać do Polski!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: noereTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Miał być pewny zysk, była strataAutor komentarza: zdziwionyTreść komentarza: a gdzie leży w Tatrach?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: przeciezTreść komentarza: przez SusiecData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: biedny ten piisTreść komentarza: znowu sobie strzelili w stope tym podrecznikiem z in vitro, kolejne 90 tys. osób urodzonych z in vitro a jesli liczyc ich rodziców i tych, ktorzy juz dorosli to ze 200 tys nie bedzie juz glosowac na pisData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:52Źródło komentarza: PiS przesuwa termin wyborów. Jest projekt ustawyAutor komentarza: bkioTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:47Źródło komentarza: Pow. biłgorajski: Pieniądze dla strażaków ochotnikówAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi Dębskiemu
Reklama
Reklama