Zamość: Kolejny zgon w DPS (TYLKO W GAZECIE)

  • 28.04.2020, 06:09
  • AP
Zamość: Kolejny zgon w DPS (TYLKO W GAZECIE) Fot. Bogdan Nowak
W niedzielę, 26 kwietnia zmarła druga pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żdanowskiej w Zamościu. Tym razem, co potwierdziły dwa testy, powodem nie był koronawirus.

Jak informuje prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, od momentu zdiagnozowania ogniska zakażeń w tym DPS-ie pozytywne wyniki koronawirusa stwierdzono u 14 mieszkanek, z których jedna zmarła (7 kwietnia), a 13 jest hospitalizowanych, w tym: 9 przebywa w szpitalach w Tomaszowie Lubelskim, dwie w Chełmie, po jednej osobie w Biłgoraju i w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

Oprócz tego, w szpitalach z powodu innych przypadłości przebywały kolejne 3 pensjonariuszki. Niestety jedna z nich, która 23 kwietnia trafiła do szpitala w Tomaszowie Lubelskim z wysoką temperaturą, zmarła trzy dni później. Dwukrotnie wykonane testy na obecność koronawirusa nie wykazały zakażenia COVID-19.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ulka
Ulka 28.04.2020, 20:17
Nie dziwię się, że osoba ta umarła w szpitalu w Tomaszowie. Tam jak ktoś trafi z podejrzeniem koronawirusa to może być pewny, że nikt go tam nie zbada, żadnych prześwietleń ani innych badań nie zrobią. Zamkną go w sali i poza wizytami pielęgniarki nikt do niego nie zajrzy.
Ala
Ala 28.04.2020, 15:36
Mamy Covid- 19, ludzie przstali chorować, leczyć się i umierać na inne choroby. To jakaś paranoja.
Zxcvbnm
Zxcvbnm 28.04.2020, 13:39
Będziecie trąbić o kazdym zgonie w jakby do tej pory ludzie w DPSach nie umierali?

Pozostałe