Zaginięcie 16-latka jego rodzina zgłosiła policjantom w środę rano. Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że chłopiec wyszedł z domu w poniedziałek około godz. 19 i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Rodzina, zaniepokojona jego nieobecnością, wcześniej próbowała odnaleźć go na własną rękę.
Policja rozpoczęła poszukiwania
Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu nastolatka. Jego wizerunek przekazano wszystkim patrolom. Funkcjonariusze sprawdzali również adresy i miejsca, w których 16-latek mógł przebywać.
Jeden z tropów prowadził w rejon terenów leśnych na terenie gminy Lubycza Królewska. Znaczenie miały także zapisy z lokalnego monitoringu, na których zarejestrowano wizerunek poszukiwanego chłopca w tym rejonie.
W poszukiwania zaangażowano wiele służb
Ze względu na trudny, leśny teren do akcji skierowano dodatkowe siły. W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci, strażacy wykorzystujący quady, druhowie ochotnicy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z psem tropiącym. W działaniach wykorzystano także drona.
Służby sprawdzały kolejne miejsca, w których mógł znajdować się nastolatek.
Na szczęście intensywne działania przyniosły oczekiwany rezultat. W środę po południu 16-latek bezpiecznie wrócił do domu.
CZYTAJ TEŻ:

Napisz komentarz
Komentarze