Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 14:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Będą podwyżki w sądach

Poszli na zwolnienia lekarskie i dopięli swego. Pracownicy sądowi otrzymają po ok. 200 zł podwyżki miesięcznie niezależnie od stanowiska. To nie koniec dobrych wieści, bo do świąt Bożego Narodzenia każdy pracownik otrzyma też jednorazowo ok. 800 zł za ostatni kwartał.
Będą podwyżki w sądach

O nieformalnym proteście pracowników administracyjnych sądów informowaliśmy w poprzednim numerze Kroniki Tygodnia ("Paraliż w sądach"). Przypomnijmy, że 10 grudnia – w ramach ogólnopolskiej akcji – do pracy nie przyszła większość pracowników administracyjnych Sądu Okręgowego w Zamościu, w tym protokolantów i asystentów sędziów. Większość z nich wzięła kilkudniowe zwolnienia lekarskie, ale zdarzały się też pojedyncze urlopy na zadanie. Zarówno tego dnia, a także w kolejnych trzeba było odwołać zaplanowane posiedzenia. Podobnie sytuacja wyglądała w sądach rejonowych w Zamościu, Janowie Lubelskim i Krasnymstawie. W Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim sądy pracowały normalnie, choć zatrudnieni tam pracownicy administracyjni solidaryzowali się z protestującymi kolegami z innych jednostek. W Biłgoraju np. urzędnicy sądowi – w ramach 15-minutowej przerwy w pracy – wyszli w środę (12 grudnia) przez budynek sądu, aby zwrócić uwagę na to, że również walczą o obiecywane od lat podwyżki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

L4 19.12.2018 15:51
To moze teraz sądy sie zajmą lewymi zwolnieniami dla policji , administracji sądowei i teraz nauczycieli. Bo jak fizyczny pracownik idzie na zwolnienie z zus to ma kontrole a ty ponad 50% na zwolnieniu i nikt nic nie robi. Zwolnic tych co im za mało a na pewno sie znajdą inni na ich miejsce. Chorowici to powinni w domu siedziec albo na rencie bo co to za pracownik?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tępa córcia Treść komentarza: Do A.W. I potwierdziłaś wszystko co było o Tobie napisane. Ela ciebie broni a ty ją opierniczasz ... no jaja jak berety... Ty się naucz czytać ze zrozumieniem🤣🤣🤣 pani pomoc administracyjna🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:41 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Riot Treść komentarza: Oj oby się w końcu wzięli za tą patologię. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: mało Treść komentarza: Najpierw Panem Bogiem ,teraz krzyżem wycierają sobie gęby przebierańcy, gonić tych szmatławców Kaczyńskiego bo to on ich zaprosił i utrzymuje ich za nasze pieniądze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: bombom Treść komentarza: Uwielbiam orkiestry dęte i zazdraszczam wam. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:32 Źródło komentarza: Zaburze świętowało 100-lecie Orkiestry Dętej. Jubileuszowi towarzyszył Festiwal Roztrąb Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta
Reklama
Reklama
Reklama