Egipskie ciemności

  • 12.10.2016, 08:21
  • bn| Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: [email protected]
Egipskie ciemności
– Przejście dla pieszych przy placu Stefanidesa w Zamościu jest słabo oświetlone. Trzeba tam postawić więcej latarni albo inaczej skierować światło tych, które już stoją. Coś na pewno trzeba zrobić! Inaczej dojdzie tam do wypadku! – alarmuje pan Roman, jeden z naszych Czytelników.

Plac Stefanidesa to jedno z najbardziej reprezentacyjnych, ruchliwych miejsc na zamojskim Starym Mieście. Obok jest m.in. przystanek MZK, postój taksówek, a dalej m.in. dwa sklepy spożywcze i kościół. Spacerujący po tej części miasta piechurzy nie zawsze są bezpieczni. 
– Przy tym placu jest ul. Łukasińskiego. Gdy się jedzie tamtędy od strony Parku Miejskiego najpierw trzeba pokonać zakręt, a zaraz za nim jest przejście dla pieszych, przez które przechodzi mnóstwo osób – opowiada nasz Czytelnik. – Jechałem tamtędy i omal nie wpadłem na pieszych. Bo zobaczyłem ich dosłownie w ostatniej chwili. Jestem doświadczonym kierowcą i jakoś udało mi się zahamować. Jednak najadłem się strachu.
Mężczyzna tłumaczy, że wieczór był bardzo ciemny, deszczowy, a przechodnie mieli ciemne ubrania. 
– Wydaje mi się jednak, że to przejście jest za słabo oświetlone. Obok niego jest za mało lamp ulicznych lub świecą jakoś zbyt mizernie. W efekcie w tym miejscu wieczorami i nocą panują egipskie ciemności – mówi Czytelnik. – Warto coś zmienić, bo dojdzie do wypadku.  
Co można w tej sprawie zrobić?

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia lub w e-wydaniu.

bn| Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jovita
Jovita 17.10.2016, 20:24
Dzieci do szkoły też przez to przejście chodzą.I nie zawsze kierowcy zwracają na to uwagę.
ja
ja 13.10.2016, 16:15
do tej pory nie ogarnalem jeszcze dlaczego swiatla w nocy swieca na ten ***zkowy kolor. ok rouzmiem ze bialy by j"£$al po oczach no ale ten to czyste sku!"£$%^&*wo

Pozostałe