Organizatorem spotkania jest Zrzeszenie Sołtysów RP w Tomaszowie Lubelskim.
"Jako Sołtysi jesteśmy gotowi w każdej chwili do realizacji zadań służących lokalnej społeczności, ale uważamy, że obarczenie nas dodatkowymi zadaniami bez naszej zgody jest działaniem niewłaściwym. Zwracamy uwagę, że dodatkowe obowiązki oraz koszty związane z ich realizacją nie są w żaden sposób sołtysom rekompensowane. Ustawodawca nakładając na sołtysów dodatkową pracę, nie zabezpieczył odpowiednich środków na pokrycie kosztów z nią związanych, co w naszej ocenie jest nieodpowiedzialne" – napisali w specjalnym oświadczeniu rozesłanym m.in. do mediów.
Sołtysi chcą zmian w przepisach Prawo łowieckie, ale wprowadzonych po konsultacjach z organizacjami skupiającymi sołtysów. O tym chcą rozmawiać podczas spotkania, które organizują 23 maja (początek godz. 13.00) w sali konferencyjnej "B" w budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, ul. Lwowska 68 (wejście od ul. Żwirki i Wigury). W spotkaniu udział zadeklarowali parlamentarzyści z regionu.

![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA] Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-przedstawiciele-lubelszczyzny-w-radzie-rolnictwa-przy-prezydencie-rp-zdjecia-1765967904-14.jpg)




![Świętowali swoje 30-lecie. Związek Gmin Lubelszczyzny docenił doświadczonych samorządowców [ZDJĘCIA] Wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia związku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-swietowali-swoje-30-lecie-zwiazek-gmin-lubelszczyzny-docenil-doswiadczonych-samorzadowcow-zdjecia-1765970090.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze