Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 10:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Tyszowce: Klub Senior+ w Perespie już otwarty

W czwartek 28 grudnia w Perespie (gm. Tyszowce) został oficjalnie otwarty Klub Senior+.
Gm. Tyszowce: Klub Senior+ w Perespie już otwarty

Autor: Fot. UMiG Tyszowce

Pierwsi chętni będą mogli uczestniczyć w organizowanych tutaj zajęciach już w najbliższych dniach. Klub w Perespiepowstał w budynku dawnej przychodni zdrowia. Na parterze są teraz nowe podłogi, okna i drzwi, a pomieszczenia odświeżone. Przy wejściu pojawił się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz jest m.in. sala wypoczynkowa z telewizją, miejsce na zajęcia manualne i gimnastyczne, szatnia i łazienki oraz pomieszczenie kuchenne. 

Placówka będzie oferować m.in. zajęcia kulturalno-oświatowe, edukacyjne i ruchowe, spotkania integracyjne, a także zajęcia z aktywizacji społecznej i będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-13. 

Czwartkowe otwarcie odbyło się z pompą. Obecny był proboszcz miejscowej parafii ks. Czesław Szczerba, który poświęcił nową placówkę. Przybył też burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając. Całość uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przewalu i członkiń zespołu śpiewaczego Koła Gospodyń Wiejskich "Mamuśki" z Wakijowa. 

Klub w Perespie powstał dzięki dotacji z rządowego programu "Senior+", realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Co nieco dołożyła do tej inwestycji również gmina Tyszowce.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Prezydent Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:31 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Szary Treść komentarza: Dlaczego auto nie zostało zabrane poprzednim razem. Czemu barany tego nie zrobiły ? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Mafia rządowa oddała lekarzowi 0.5 bańki strach przed ujawnieniem ośmiornicy w WAWie przekomał mafię. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Nie obrazaj perfidio i przydupasie PiSlamu. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 22:19 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: demon Treść komentarza: jaki właściciel (czyli edukacja domowa) taki sprzęt, pasują do siebie, non stop coś szwankuje Data dodania komentarza: 22.06.2026, 21:25 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: Do pucia Treść komentarza: Zamieszkujesz terytorium Polski, bo Polakiem chyba nie jesteś. Każdy Polak powinien znać historię i bestialstwo Ukraińców na Wołyniu. Jak czytamy lewacy i pożyteczni idioci nie znają i jeszcze się tym chwalą. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:08 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"
Reklama
Reklama
Reklama