Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 4 lipca 2026 04:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Tomaszów Lubelski: Hala magazynowa dla ZDP w budowie. Skończy się parkowanie pod chmurką

W Tomaszowie Lubelskim trwa budowa nowej hali magazynowej dla Zarządu Dróg Powiatowych – Obwodu Drogowego nr 1. Obiekt powstaje przy ul. Łaszczowieckiej. Gdy będzie gotowy, wreszcie będzie można schować przed słońcem, deszczem czy śniegiem drogie maszyny.
Budowa nowoczesnej hali magazynowej dla potrzeb Zarządu Dróg Powiatowych – Obwodu Drogowego nr 1.
Budowa nowoczesnej hali magazynowej dla potrzeb Zarządu Dróg Powiatowych – Obwodu Drogowego nr 1.

Pojazdy Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim od lat stoją pod chmurką.

– W 1991 roku nastąpił podział rejonu dróg publicznych na zarząd dróg. Hale, które przypadły po podziale majątku, są za niskie. W lecie jeszcze kilka samochodów jest w stanie tam wjechać, natomiast najbardziej ten problem doskwiera zimą, ponieważ piaskarka nie ma szans zmieścić się w garażu – mówi Henryk Karwan, starosta tomaszowski. I rozwija, że wiele razy zdarzało się, iż samochody z mieszanką piaskową były pozostawione pod gołym niebem, a nocą spadł zamarzający deszcz, co powodowało, że rano drogowcy zamiast od razu wyjechać na drogi, musieli kuć mieszankę i skrobać zamarznięte szyby. Mało kto poza nimi wie o takich utrudnieniach.

Gdy pojawiła się szansa, żeby to wreszcie zmienić, władze powiatu nie miały wątpliwości. Starosta tłumaczy, że powiat przejął działkę przy ul. Łaszczowieckiej, która wcześniej była wystawiona w przetargu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lubelski: W starostwie podpisano umowy na modernizację kluczowych odcinków

– Poprzedni dzierżawca chciał ją kupić, ale ostatecznie nie podpisał umowy. My skorzystaliśmy, bo to jest prawie jedna działka, a po sąsiedzku mamy teraz bazę sprzętowo-transportową i obwód drogowy obok siebie, co znacznie poprawi organizację robót latem i szczególnie zimą, bo wszystko będzie na miejscu, a mieszanka solno-piaskowa oraz samochody będą stały schowane – wyjaśnia starosta.

Wspomina też o warsztacie. Przy całej bazie jest już wyremontowany warsztat, w którym można w dogodnych warunkach naprawiać sprzęt.

Na miejscu powstaje hala, która niebawem będzie gotowa.

– Hala będzie izolowana, wykonana z dwustronnej blachy z pianką w środku. Pierwsza klasa. Pomieści 6 samochodów ciężarowych z osprzętem – piaskarkę, pług odśnieżny – zapewnia starosta Karwan.

Mniejsze samochody będą parkowane w mniejszych garażach na bazie Zarządu Dróg. Wszystkich wciąż nie uda się schować pod dachem, ale te najbardziej potrzebne, najdroższe i najnowsze nie będą już niszczały.

PRZECZYTAJ: Tomaszów Lubelski: Szaleńczy drifting maturzystów na rondzie! 19-latka zebrała aż 23 punkty karne [FILM]

Skoro teraz Zarząd Dróg Powiatowych ma wszystko w jednym miejscu, powiat ogłosił przetarg na niepotrzebną już działkę przy ul. Kościuszki. Chodzi o byłą bazę transportowo-naprawczą. Dwa pierwsze przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia. Być może za trzecim razem uda się sprzedać zabudowaną nieruchomość.

Zarząd Powiatu w Tomaszowie Lubelskim ogłosił trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, która stanowiła bazę magazynowo-sprzętową Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama Baner reklamowy CKZiU
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Asystent Pasławskiej ZSL-PSL Ariel SZ. okazał się zwyrolem zboczeńcem rozPOwszechniał brutalną POrnografię dziecięcą Data dodania komentarza: 3.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody. Wody Polskie zaostrzają kontrole i nakładają rekordowe kary Autor komentarza: Praworządność Treść komentarza: Trzask zwolnił 2 vice prezydentki, dyrekcje szpitala, rady nadzorcze, razem POnad 30 osób to ewidentnie zorganizowana grupa przestępcza i żadnego aresztowania to jawne zamiatanie POd dywan NEO Żurka uśmiechnięta POlska dla swoich. 20 fałszywych aktów zgonu 33 fałszywych faktur i cisza Data dodania komentarza: 3.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: Od lipca ważna zmiana dla pacjentów. Rusza e-recepta dzielona Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Jeden wielki KIT liczenia GUS żenua Data dodania komentarza: 3.07.2026, 11:41 Źródło komentarza: Policzyli Polskę na nowo. Wiemy, ilu ludzi naprawdę tu mieszka Autor komentarza: Moje zdanie . Treść komentarza: Gnida patologio oszustow na niespotykana skale stałeś sie kiedy rządził PiSuar i teraz Ci tego cholernie brakuje ! Nie doczekanie blaznie mafijnej szajki w dalszym ciagu pastwić sie na kazdym kroku a pozniej jak Twoi koledzy oszusci uciekli jak szczury za granice unikając odpowiedzialności . Nie macie zadnego honoru i wstydu . Won bo śmierdzą brudne rece ! Data dodania komentarza: 3.07.2026, 11:32 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody. Wody Polskie zaostrzają kontrole i nakładają rekordowe kary Autor komentarza: awd Treść komentarza: Polacy to jeden wielki problem. Zwłaszcza ich głupota. Data dodania komentarza: 3.07.2026, 10:39 Źródło komentarza: Na ulicę runęła ściana synagogi w Łaszczowie! Gmina ma pilny problem i kosztowny dylemat [ZDJĘCIA] Autor komentarza: 7 nie kombinuj Treść komentarza: Gonić, kontrolować, bo wyrosło nam pokolenie 40- latków cwaniaków, złodziei i kombinatorów, wystarczy spojrzeć na tych z PISu to każdy coś ma za paznokciami. Data dodania komentarza: 3.07.2026, 10:38 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody. Wody Polskie zaostrzają kontrole i nakładają rekordowe kary
Reklama
Reklama
Reklama