Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Działu ds. Przestępczości Skarbowej i Transgranicznej Prokuratury Okręgowej w Zamościu, przeprowadzili czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnemu procederowi organizowania cudzoziemcom przekraczania wbrew przepisom granicy RP, z zamiarem dotarcia do innych krajów Europy Zachodniej.
PRZECZYTAJ TEŻ: Cyberatak na Polskę. Możesz stracić dostęp do Facebooka
Mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach dokonali zatrzymania kolejnych 3 cudzoziemców: obywateli Gruzji, Azerbejdżanu i Ukrainy, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem cudzoziemcom przekraczania wbrew przepisom granicy RP.
Jak informuje Straż Graniczna, w sprawie zatrzymano dotychczas łącznie 11 członków grupy przestępczej, składającej się z obywateli Gruzji, Azerbejdżanu, Ukrainy i Białorusi, którzy zajmowali się transportem nielegalnych migrantów.
"Grupa działała na kierunku przerzutowym zwanym „szlakiem białoruskim”. Migranci byli dowożeni w rejon granicy polsko – białoruskiej, którą następnie przekraczali nielegalnie poza terenem przejść granicznych. Następnie byli odbierani po stronie polskiej przez organizatorów procederu lub osoby z nimi współpracujące i transportowani samochodami do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej" - czytamy w komunikacie Straży Granicznej.
Do chwili obecnej 11 osób zaangażowanych w przestępczy proceder usłyszało zarzuty organizowania nielegalnej migracji, a 10 z nich zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
CZYTAJ: 61-latek z Zamościa stracił ponad 80 tysięcy złotych. Uwierzył oszustowi
Czyny zarzucane podejrzanym są zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 8 z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
![Zatrzymano cudzoziemców działających w grupie przestępczej [ZDJĘCIA] Czyny zarzucane podejrzanym są zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-zatrzymano-cudzoziemcow-dzialajacych-w-grupie-przestepczej-1725535222.jpg)

![Pora na Hrubieszów. Kwalifikacja wojskowa [ZDJĘCIA] Pora na Hrubieszów. Kwalifikacja wojskowa [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/03/sm-4x3-pora-na-hrubieszow-kwalifikacja-wojskowa-zdjecia-1770124253-1.jpg)
![Pow. hrubieszowski: Troje uratowanych przed zamarznięciem. Na suficie przyczepy był lód [ZDJĘCIA] Pow. hrubieszowski: Troje uratowanych przed zamarznięciem. Na suficie przyczepy był lód [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/03/sm-4x3-powiat-hrubieszowski-troje-uratowanych-przed-zamarznieciem-na-suficie-przyczepy-byl-lod-zdjecia-1770121495-4.jpg)
![Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA] Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-zamosc-kwalifikacja-wojskowa-2026-start-zdjecia-1770044335-6.jpg)

![Powiat hrubieszowski: Troje uratowanych przed zamarznięciem. Na suficie przyczepy był lód [ZDJĘCIA] Na suficie przyczepy kempingowej zalegał lód, a wewnątrz panowała ujemna temperatura. 57-letni mężczyzna i 66-letnia kobieta próbowali ogrzewać się gazem z butli, ale zapas paliwa się skończył.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-powiat-hrubieszowski-troje-uratowanych-przed-zamarznieciem-na-suficie-przyczepy-byl-lod-zdjecia-1770121408.jpg)






![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze