Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:45
Reklama

Zamość: W ratuszu o geotermii

22 czerwca w sali Consulatus ratusza z samorządowcami i urzędnikami spotkali się geolodzy z Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Rozmawiano na temat geotermii.
Zamość: W ratuszu o geotermii
Autor: mk

Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Wnuka do Zamościa przyjechali pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie: dr Mariusz Socha i dr Jacek Kocyła

W spotkaniu z geologami uczestniczyli: przewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk, wiceprzewodniczący Ireneusz Godzisz i Jerzy Nizioł oraz radni Adam KutyłaDorota Nowosad Krzysztof Sowa. Obecni byli również dyrektorzy i pracownicy urzędu miasta odpowiedzialni za przygotowania projektu geotermalnego dla miasta (dyrektorzy: Tomasz Kossowski i Piotr Zając). Rozmowom przysłuchiwali się uczniowie klas technik geolog z "Rolniczaka" (ZSP nr 5). 

– Zamość ma szansę, aby korzystać z geotermii. Oczywiście w momencie kiedy ta woda wypłynie z podziemi będziemy tego pewni. Podejrzewamy, że takie szanse istnieją – powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, otwierając spotkanie.

 

Zamość – obszar unikalny 

Dr Mariusz Socha wraz z zespołem badawczym przygotował na wniosek władz miasta raport "Studium możliwości występowania i wykorzystania wód termalnych w Zamościu". 

 – Jak się okazuje Zamość jest unikalnym obszarem, ponieważ leży na granicy dwóch dużych jednostek geologicznych, które dzielą miasto na dwie części. Cześć północno-wschodnia nie jest perspektywiczna. Część centralna i południowo-zachodnia jest jak najbardziej perspektywiczna jeżeli chodzi o wykorzystanie wód geotermalnych w ciepłownictwie, rekreacji i lecznictwie – stwierdził dr Socha.

Więcej w najnowszym wydaniu "Kroniki Tygodnia".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama